| madalina_7960 a întrebat:

Credeti ca, copii vor aceleasi slujbe la fel ca parintii,

Răspuns Câştigător
| DuTzA_5057 a răspuns:

Nu! depinde, sunt unii copii care prin faptul ca isi vad parintii lucrand intr-un loc, si mergand de mai multe ori acolo si vazand ca parintii lor sunt multumiti pot sa isi doreasca multi copii spun "Eu o sa lucrez la fel unde lucreaza mama sau tata", dar multi copii isi doresc exact opusul slujbei parintilor, depinde ce fel de caracter are copilul.happy

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Posibil : daca le place modelul vazut in familie.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu
eu vreau ceva mai bun decat parinti mei big grin

| gabriela a răspuns:

Credeti in dorinta copiilor de a urma meseria parintilor? Nu!

| KlaudyaAddha a răspuns:

Nu in toate cazurile. Daca le place slujba pe care o au parintii lor, atunci bine, incearca s-o practice. Daca nu...au timp sa se gandeasca la slujba dorita.De exemplu eu urasc slujbele parintilor mei. :-& N-as vrea sa am asa slujbe!

| claudiea79 a răspuns:

Nu. fratele meu lucreaza unde lucreaza si tata si nu este multumit tot timpul vrea banii mai multi. eu nu vreau sa fiu ce sint ei. mie imi place, meseria de cofatar; sau bucatar; pentru ca poti creea ceva. dau dj de radio.

| Happyness a răspuns:

In niciun caz. poate daca, copilului respectiv ii place slujba care o are unu dintre parinti.

| chrystyna a răspuns:

Nu. vor ceva diferit.Sunt rare cazurile in care unui copil sa-i placa acelasi lucru ca si mamei sau tatalui(din punct de vedere profesional). Toti avem perceptii diferite despre viata, dorinte, aspiratii diferite.

| aleeee a răspuns:

Si da, si nu, dar mi se pare un lucru stupid.

| Vero1996 a răspuns:

Nu neaparat.Doar daca copilului ii place slujba parintilor lui.Parintii mei sunt profesori si imi place meseria asta, imi plac copiii dar nu as vrea sa am meseria asta din cauza salariului mic + ca le scade la profesori din salariu...As prefera ceva mai bun.

| soryn_5242 a răspuns:

Nu prea