| Joker3134 a întrebat:

Credeți că copiii de pe vremea comunismului erau mai fericiți? De ce? Oricum nu e o regula, poți fi fericit și acum.

Răspuns Câştigător
| EntertainYou a răspuns:

Erau fericiti altfel. N-as zice "mai" fericiti.
As zice ca in ziua de azi ai motive si mai multe de tristete sau dezamagire intrucat multe lucruri costa bani mai multi.
Pe atunci nici macar nu existau ca sa-ti bati capul cu ele.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Copii de pe vremea aceea erau ca tine, nu era diferență în a fi copil atunci și acum.

| Celcestietot a răspuns:

Da, cel puțin pentru că nu erau diferențele de clasă așa de mari și nu cunoșteau răul ca în măsura zilelor noastre.

| Sofer a răspuns:

Fericiți altfel de cum suntem fericiți acum.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da! Mergeau la grădiniță si la școală cu cheia de la casa la gat si nu se temeau ca vor fi violați sau răpiți.