| Thecurious a întrebat:

Paște fericit tuturor, conform unui studiu (il puteti gasi usor ) copiii romani sunt mult mai fericiti decat cei britanici.
Pare un paradox.
Care credeti ca este/sunt explicatia/explicatiile?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu.i adevarat, copii romani sant tinuti sub presiune de sistemul prost al educatiei, parintii care nu au habar sa le dea povata cu exceptia celor care stiu sa ii educe fara bataie si scandal. + se trage din gene, parintii cu ganduri pesimiste le transmit la copii. In schimb englezii cu drogurile lor si bautura traiesc prin chirii de pe o zi pe alta fara griji isi baga pu in tot ce le iese in cale si se arunca in mizeriile lor de case. La scoala aia au postere peste tot cu mesaje optimiste gen daca cazi jos sa nu iti para rau, ridicate si mergi inainte. Sau un esec intampinat inseamna un viitor mai bun, nu ii forteaza asa mult la scoala cu invatatul si parintii nu sar cu bataia sau scandalu pe ei.

| RAY a răspuns:

Oameni prosti sunt mereu mai fericiți

| Thecurious explică (pentru RAY):

Din experienta mea, oamenii cu un nivel de trai ridicat erau mai fericiti.

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

Nu ai inteles contextul

| Thecurious explică (pentru RAY):

Adica elevii britani sunt mai inteligenti decat cei romani.
Naivitatea copiilor nostri ii face fericiti.

| Drimmero a răspuns:

Britanicii sunt o natie ciudata si incuiata, o natie rece si nu foarte prietenoasa, bine...nu vreau sa generalizez. Singura inventie cu adevarat misto de la ei e fotbalul, in rest da cu virgula.

| J0B0MAT a răspuns:

Ploaia.

| aXy99 a răspuns:

Cine a realizat acest studiu si pe cine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Eu pe tine si pe un baiat din rochester
am mers pe ideea ca prostii sunt mai fericiti

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta sunt eu mereu trist?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Clima.