| didi33 a întrebat:

Credeti ca daca as incerca sa vorbesc rarait pentru un timp mai indelungat, m`as obisnui asa sa vorbesc tot timpul?

2 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

De ce vrei să vorbeşti "defect"?
Dacă nu ai nici un defect de vorbire, de ce să-ţi faci unul? Cei mai mulţi oameni rârâiţi ar da orice să vorbescă normal, corect, şi se simt jenaţi de această problemă, chiar sunt ţinta bătăilor de joc ai diverşilor oameni.
Întrabă-l pe Woodenpints, el mereu a fost ţinta bătăilor de joc şi a scuipatului când era mic (şi acum, săracul) pentru că este rârâit şi o altoire de gălăţean şi brăilean. Chiar de îşi reneagă el originile, tot semi-brăilean e.

| CamiiBăă a răspuns:

Nu prea cred.Ca sa fi rarait trebuie sa te nasti cu astawinking.