| troleibuz a întrebat:

Credeti ca daca produsele vegane ar fi mai ieftine, ar fi mai multi vegani?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

In niciun caz nu e vorba de pret, ci e vorba de altceva, veganismul oricum e mai mult o moda, sa fii in acelasi pas cu acea moda, ca sunt empatici cu animalele e ok, insa i-as intreba cati dintre ei traiesc in pestera ca sa nu foloseasca nicio resursa ale mediului, cati nu mai folosesc plastic, cati nu se mai spala ca sa nu faca risipa, ca apa e mediul broastelor si a melcilor, etc le fragmenteaza habitatul big grin si tot asa. Veganismul e un trend. N-as putea manca numai vegetale decat daca doar d-astea se mai gaseste, avem nevoie de proteinele animale, participa direct la multe procese din corp, procese de regenerare a multor chestii, la o buna dezvoltare, 70-80 din alimentatia mea se bazeaza pe asta, de acolo imi iau proteinele cel mai mult, mineralele, vitaminele s tot asa, nu mi-as schimba stilul alimentar nici daca m-ar plati ei s-o fac.

| Dismally a răspuns:

Nu pretul este cea mai mare problema a lor ci gustul, o parte din ele eu nu le-as manca nici sa-mi dai bani...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Corpul omenesc are nevoie si de produse animaliere pentru a-si asigura aportul de elemente nutritive necesare unei dezvoltari si stari de sanatate normale.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu cred pentru ca unii oameni chiar nu pot fara carne.Eu de exemplu pot dar in schimb nu pot fara dulce.

| mastadont a răspuns:

Nu mi-aș schimba stilul alimentației doar pentru o modă, oricît de ieftine ar fi produsele.