| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e mai bine sa fii single sau intr-o relatie? (nu ma refer la statusul de pe facebook).
Vreau sa stiu de ce credeti asta, nu doar sa citesc "depinde".

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal cred ca e foarte bine sa fi intro relatie pentru ca isi satisfaci nevoile emotionale /fizice, aceste nevoi le consider eu esentiale pentru o viata sanatoasa si o gandire pozitiva in armonie cu mintea si corpul tau, singuratatea e frumoasa si ea, isi ofera ocazia sa te descoperi pe tine insuti ca om

| LoveSleep a răspuns:

Ce relație, frate? Atât de plictisitor.
Explicații, certuri, ofticături...mai rău, drame.
Cadouri, mese în familie și urări de la mulți ani. Ești nebun? O să zic pass.

| Lawliet14 a răspuns:

Impreuna, dar cu un om ca lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunaciunile cauta bărbați cu bani etc...
BunaciunIe de cele mai multe ori sunt niște (fete rele) ca sa nu zic altceva.

Bunaciunile stau cu nasul pe sus și numai fițe..etc

Asa ca majoritatea bărbaților se orientează spre fetele cuminți și fără fițe.
Chiar dacă nu sunt ele cele mai ce Bunaciunii ale naturii au suflet bun și aia e tot ce conteaza happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea? In plus te contrazici"sufletul bun, aia e tot ce conteaza"cand acum cateva ore ai trimis o poza cu una cu fundul injectat, bun de tras șuturi in el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1.Era bun de altceva.
2.Prefer sa nu am asa o fata lângă mine.
3.Acolo e vorba doar de hormoni! Nicidecum de sentimente!
4.La ce răspuns te-ai aștepta? Unii vor sa fie singuri pentru ca au fost dezamăgiți iar alții care nu au pățit-o cauta în continuare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai grija ce scrii ca blonda i-ti stie parola.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aia a fost o ff.
O para agățată de la o petrecere.

Eu am o "Draga mea"

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai la ea ma refer. Cand erai la spital, ea intra si punea intrebari aici de pe contul tau. A zis ea ca e iubita ta.^_^

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai liniștită.
Nu era ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, atunci erai tu laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Viața e o continua descoperire. Și indiferent dacă ești sau nu cu un partener trebuie sa Îți glorifici sinele. Ăsta înseamnă sa știi sa recunoști când relatia este benefica și constructiva pentru ambii și când nu. E mai bine sa fii intr-o relație din punctul meu de vedere dar ăsta nu diminuează importanta perioadelor de tranziție când ești singur și Îți reanalizezi setul de valori. Și atunci când ești intr-o relație e important sa ai autonomie emoțională atât cât se poate. Sa ai propria ta viața și pasiunile tale dincolo de cuplu. O relație începe cu adevărat când sinceritatea e mai importanta decât riscul de a se termina relație. Fiecare sa își arate autenticitatea și sa ofere timp celuilalt sa facă orice vrea. Nu ai dreptul sa reproșezi nimic. Poți doar pleca. Sau sa Îți înștiințeze partenerul dacă te supără ceva. Nu exprimând ci explicând. Un partener te ajuta sa înveți mai repede dar nu e obligata facă nimic în acest sens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura decat cu cineva posesiv.
Impreuna cu cineva care imi e mai mult un prieten foarte bun.

| Nitunitu a răspuns:

Orice te face pe tine sa te simti cel mai bine.

Ai nevoie de cineva langa tine sau nu?

Eu nu suport singuratatea, dar sunt oameni care o adora...

| anonim_4396 explică (pentru Nitunitu):

"dar sunt unii care o adora" ai dreptate,
clar e ceva in neregula cu cu cei care iubesc singuratatea.