| Ana94 a întrebat:

Credeti ca este bine sau nu sa raspundem la numere ascunse sau la numere pe care nu le avem in agenda telefonica? Adica eu de aproape un an am decis sa nu mai raspund pentru ca erau colege care-mi faceau farse si sincer m-am saturat si n-am mai raspuns la numere ascunse, sa le las sa se plictiseasca. Voua vi s-a intamplat asa ceva vreodata? Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De raspuns poti raspunde la apelurile primite de la numere necunoscute sau chiar si ascunse. Poate fi un prieten care vrea sa vorbeasca cu tine dar telefonul lui e descarcat sau la uitat etc. Mi s-a intamplat asa ceva dar iti dai seama repede daca e vorba de o farsa sau ceva + nu intrii in discutii cu un necunoscut si daca vezi ca convorbirea deviaza sau este fara sens inchizi pur si simplu.Bafta!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La numar necunoscut nu raspund. Dar alte numere, da.Ma prind repede daca e vorba de ceva serios sau de o farsa tampitawinking

| aliyna a răspuns:

Cred ca trebuie raspuns la orice numar, iar daca nu cunosti persoana cu care vorbesti intrerupi convorbirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie. Raspund, dar daca vad ca este cineva care nu are ceva mai bun de facut decat o farsa, inchid. Mi s-a intamplat sa ma sune unii prieteni cu numar ascuns de la altcineva.