| Timishan a întrebat:

Credeti ca este onesta initiativa sa se interzica prin lege si in Romania spectacolele de circ cu animale? Acum cativa ani ma intrebam de ce nu se interzice asa ceva.winking Animalele domestice se obisnuiesc usor cu oamenii, si le asculta "cerintele" mai usor, pe cand cele salbatice sunt chinuite sa dea "rezultate". Dar, si animalele domestice pun in discutie obedienta pentru un castig material.Ar fi rezonabil sa aiba acces la dresura oricine, de la o distanta buna pentru a nu distrage atentia, sau filmat in direct, ca dovada ca nu sunt maltratate animalele sa dea randament. happy

Răspuns Câştigător
| alle_1861 a răspuns:

Si mie mi-e mila de saracele animale, dar asta e. Omu se crede stapan peste toate si nu avem ce-i face.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, noi murim de foame in Romania si tu-mi zici de un peste fiert, circul a existat impreuna cu omul si existenta lui. Ce mai nascociti, ca vi se tulbura mintea ca in acvariu cand nu este schimbata apa.