| J0B0MAT a întrebat:

Credeţi că este posibil ca cineva să aibă 100% încredere într-o persoană (inclusiv propria persoană)?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Cred ca e posibil, dar cred si ca e o tampenie sa faci asta. S-ar putea ca daca oferi cuiva atata incredere la un moment dat sa te alegi cu un soc. Si cu o depresie ca bonus. Pentru ca omul e om si face alegeri stupide de cele mai multe ori. Si pentru ca s-ar putea ca parerile voastre sa nu coincida si sa te raneasca fara intentie.

20 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da,e posibil, dupa 40-50 de ani de vietuire impreuna, poti avea incredere deplina in altcinevalaughingAdica ma uit la bunicii meihappyAu incredere totala unul in celalalt.Iar increderea in propria persoana exista si e intalnita foarte des la cei mai ''rai" sau ''smecheri" Aia se cred buricul pamantului laughing
In ceea ce ma priveste pe mine, eu am 10% incredere in mine si 9% in ceilaltilaughingDar exista o exceptie, am incredere absolut totala in mama.
happy
Tu cum stai cu procentele, ReinA?:d

| J0B0MAT explică (pentru AvalohAlyn):

Nu aş şti să spun exact, dar oricum nu am încredere în nimeni 100%.

| RAY a răspuns:

Cand iubim partea rationala a creierului este adormita deci da poti avea incredere in cineva pe care il iubesti la maxim doar ca isi face prezenta si amigdala adica frica /gelozia de a pierde acel lucru, omul in starea rationala nu poate avea incredere nici macar in el insati dar find finte emotionale credem in persoane false sau prea mult in noi apoi ne simtim dezamagiti

| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa ai incredere doar in propriile forte, atat! Restul e can-can.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident este posibil. Dar asta nu inseamna si ca acea persoana este de incredere. Adica si in propria persoana... poti avea incredere 100% dar nu schimba mai nimic. Doar increderea de sone si gundul de a fi optimist.
Oricum, daca m-as da ca exemplu, am ajuns sa nu mai am incredere nici in mine asa de multa. Dar bine, asa sunt eu, dar cu toata modestia din lume, as putea zice ca altii sa aiba incredere in mine. Desi e cam... ciudat, din moment ce nici eu nu am in mine.

| RainmakerX a răspuns:

Nu cred ca 100%. Eu am incredere 100% doar in mine, atat. Urmatorii ar fi parintii cu 80-90%. In rest nu cred... depinde.

Ps: la cat de multi oameni creduli sunt pe lume... cred ca exista destui care sa aiba incredere orbeasca in cineva anume

| R0R0 a răspuns:

100% niciodata.

| J0B0MAT explică (pentru R0R0):

Aşa cred şi eu, rămâne măcar 1% neîncredere.

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Clar!

| Idkidk a răspuns:

Da.

| Cameliapantiru a răspuns:

Da. Eu am incredere totala in parintii mei (au fost si sunt cei mai buni, iubitori si intelegatori parinti din lume) si in cativa foarte buni si vechi prieteni. In mine, inca nu am incredere absoluta, dar lucrez la acest aspect, sperand ca il voi imbunatati, cat de curand.

| alexandrualind a răspuns:

Cum sa nu? Sigur ca da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cum aveam eu in fosta, si mi-am luat-o smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu, dar na, sunt caz izolat, sufar de sindromul borderline.

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu am avut vreodată încredere totală în cineva şi nu cred că aş putea avea, nici chiar în mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si ai facut ceva investigatii? La mine boala a fost depistata mai tarziu, eu sunt de un an pe dopamina sintetica

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Nu.Sufăr de alte nebunii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Anume? Si nebuniile se trateaza, ia atitudine!

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Nu contează.
Încerc.

| Berzerka a răspuns:

Da, e chiar foarte posibil sa ai 100% încredere într-o persoană...pentru ca prostii sunt mai mult decat posibili pe planeta.

aia cu propria persoana, tot asa, sunt destui prosti care au incredere completa in ei si nu au niciun stres.

desigur, depinde si despre ce fel de actiuni vorbim, care necesita acea incredere.