| Endita4689 a întrebat:

Credeți că există ceva supranatural, paranormal?
Și dacă îmi răspundeți că există, de ce nu este vizibil, accesibil pentru toți oamenii, ci numai anumiți oameni au parte de paranormal?

Răspuns Câştigător
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da, exista! Insa locurile cu energie paranormala sunt foarte rara, iar majoritatea oamenilor care au experiente paranormale, le au intamplator!

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Eu cred ca este ceva cu care te nasti la fel cum unii dar nu toti se nasc cu talentul de a cinta, de a scrie romane sau de a picta si acest lucru e un talent cu care insa oamenii nu se mindresc sa nu fie luati in deridere isi impartasesc observatiile, trairile doar cu cei care ii iau in serios.Eu la un moment dat am facut parte dintr-un grup pe Facebook unde diferite persoane isi marturiseau astfel de trairi si experiente dar am iesit de acolo ca erau doar experiente negative ori eu doresc sa dorm linistita fara sa-mi fie frica de nimic mai bine ma rog si ma ocup doar de trairi si experiente frumoase.Omul trebuie sa aiba grija la ceea ce gindeste caci gindurile au putere foarte mare si atrag evenimente si trairi.

| Mtoni a răspuns:

Există capacități paranormale la oameni. Toți pot să le dobândească dar trebuie foarte multă deschidere și mult timp petrecut în meditație și studiu. Pentru unii este mai ușor. Poate fi și periculos pentru sănătatea minții.