| babyblue_8588 a întrebat:

Credeti ca in 2012 va fi sfarsitul lumii? eu am mai auzit o ipoteza cum ca ar fi a 2-a venire pe pamant a lui Iisus si ca toate desenele alea facute in lanurile de grau de catre extraterestrii ar fi mesaje sa ne intoarcem la credinta.
Dar de calendarul maiashilor ce credeti? de ce s-a terminat exact in anul 2012?straight face

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu in maiasi nu cred deloc dar nostradamus mia atras atentia mai ales el a prezis ca al 2º razboi mondial va fi si a fost ca presedintele John Kennedy va fi omorat de un lunetist si asa a fost acum chestia cu 2012 pare interesant a zis ca va fi sfarsitul lumii (planeta isi schimba cursul de rotatie si chestii de genu...) cu exactitate nu pot zice ca murim pe 21 decembrie 2012 dar vom vedea ce va fi, sunt curios sa ajungem in acel moment laughing

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Civilizatia Maya a prezis ca in anul 2012, se va produce un cataclism la nivel mondial, prin trecerea la o noua epoca spirituala, plina de schimbari pentru omenire.

Aparent lumea se va sfarsi pe 21 Decembrie 2012.

Cam asta spun majoritatea celor care au facut o pasiune din acest fenomen, aceasta credinta ca in 2012 se va intampla ceva major, chiar sfarsitul lumii!

Se pare ca pe 21 decembrie 2012, lumea asa cum o stim noi, se va sfârsi. Într-o forma sau alta, Pamântul, sau cel putin omenirea, nu va mai exista.

Ei bine nu luati prea in serios ceea ce am scris mai sus!

De fapt discutia s-ar rezuma la intrebarea: Stiinta si pseudo-stiinta ori Anul 2012 – Sfârsitul lumii…sau nu?

Si ca toata isteria sa fie bine bagata in neuronii pamantenilor, americani pregatesc si un film "2012" ce va avea premiera în Statele Unite pe 13 noiembrie 2009.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc
2012 sfarsitul lumii video marca hollywood video tube

Deci dupa cum era de asteptat, subiectul 2012 alimenteaza magazinele care vand filme, librariile – fiindca multi se apuca sa scrie despre acest subiect – fiecare avand propria sa viziune asupra apocalipsei.
Se spune ca maiashii au calculat cand pamantul a fost creeat dar au gresit cu cateva catramilioane de ani.Tot maiashii au calculat sfarsitul lumii, dar slabe sanse sa fie adevarat. Sfarsitul lumii nici Hristos nu il stie, doar Dumnezeu si atat. Sfarsitul lumii poate fi si acum si maine si peste catramilioane de ani.

| Adyr0 a răspuns:

La noi o sa vina cu o intarziere de 20 de ani. Nu de alta dar suntem in urma cu 20 de ani fata de restul lumii laughing.

| xoBridgetXO a răspuns:

Bhai, nu e adevarat. Citeste pe net. Pe mai toate site-urile scrie ca intram in a- 6-a dimensiune si ca pentru. unii oameni nu o sa fie bine. Mai multe boli, clima se schimba, etc. Dar de la asta au ajuns la sf. lumii. laughing. Eu una nu credwinking

| ioandreii a răspuns:

Ei ia o pauza si te relaxeza cu sfarsitul luimi. sfarsitul lumi vine atunci cand tu stai intre patru scanduri si asculti cum se aud bolovani ce lovesc scandurile. Si apoi Iisus la judecata nu te intreaba de sfarsitul lumi ci de faptele tale, deci ai grija cum misti ca totul e notat.
Multa bucurie.

| Mihaela_5188 a răspuns:

Nu, nu va fi!, In primul rand sunt multe filme din trecut: 2000, 2009 ceva de genu'- imaginatie, business, bani. Plus la asta sfarsitul galaxiei va fi cand soarele va exploada, adica intr-un miliard de ani, paremi-se, iar tot ce se spune despre extraterestri sunt niste inventii, superstitii, ca fantomele, ca reincarnarea din trecut inca luate, in toate timpurile(trecut, prezent, viitor), oamenii incep sa aiba frica de altceva, acum fiecare de ce vrea. sper sa te ajute asta cu ceva, merci de atentie
Semnat: Mihaela