| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Credeti ca majoritatea persoanelor, judeca gresit alti oameni?

Răspuns Câştigător
| ღÐeeaĠoneČrazyღ a răspuns:

Da.De exemplu sunt multi vecini care ma judeca pe mine, dar normal, ocupandu-si timpul cu cine sunt prea orbi sa vada ca fata sau nepoata lor are pircing in buric de exemplu.Multi nu vad ce au la casa pentru ca sunt prea ocupati sa judece alti oameni.Pacat.
Te-am kiss

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da.Eu judec gresit oamenii dar macar am inteligenta necesara(stiu, stiu sunt un adevarat izvor istoric) sa ii dau persoanei respective dreptul sa imi arate ca ma insel

| Nicoleta a răspuns:

Da.De cele mai multe ori da.Nu cred ca ar trebui sa ii condamnam pe cei care fac asta, pentru ca printre acei oameni care judeca gresit, ne aflam si noi la un moment dat.Important e sa iti dai seama ca judeci gresit o persoana, sa vezi lucrurile si din alt unghi, nu numai din al tau.

| Irina_6314 a răspuns:

Da,,, putine sunt persoanele care sa te inteleaga, sa te sprijine, sa te ajute cand ai o problema. Nu numai ca te judeca gresit, te si jignesc, te barfesc, iti vorbesc in fata si apoi, cand crezi ca ai gasit pe cineva cu personalitate adevarata ( prieten adevarat), atunci te paraseste,,,

E jalnic, e crud. Atunci cand simti nevoia sa te descarci cuiva, atunci cand esti satul de viata si de nedreptatile ei, cauti un suflet calc care sa te primeasca cu dragoste si sa te ajute, dar nu gasesti,,, pacat,,, si chiar daca gasesti,,, ti-am spus,,, te asculta, poate iti da un sfat de ochii lumii, si maine te trezesti ca auzi cativa oameni discutand secretul tau.

O intrebare logica acum,,, De ce? Oare de ce?
De ce prietenii adevarati se gasesc foarte greu sau deloc? Iar cei falsi ii gasesti la tot pasul?

Daca esti suparat din cauza cuiva ca te-a inteles gresit, nu fi suparat. Timpul le rezolva pe toate, te asigur!

| An0nim_1112 a răspuns:

Din pacate astazi se judeca prea mult oamenii...si da raspunsul meu este da unii chiar judeca gresit pe altii.