| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca mandria si orgoliul aduc fericirea sau modestia si smerenia aduc fericirea? Cum e cel mai bine sa-ti traiesti viata asta, profitand de placerile ei si ajungand tot mai sus, sau facand lucruri modeste si sa-ti urmezi adevaratele pasiuni fiind doar un simplu trecator in viata?

6 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

O combinatie intre astea 4.
Da' nu te-a saltat politia pana acum?

| Kaℓi a răspuns (pentru Staind):

Mandria cu orgoliul, modestia cu smerenia sunt imiscibile, doua cate doua. Cam ca apa cu uleiul. Cum ar fi un tip modest plin de mandrie, sau un orgolios smerit?
Tot un fel de maioneza.

| Staind a răspuns (pentru Kaℓi):

Era in ideea ca nu cred ca exista un modest pur, sau un orgolios pur. Ar fi o caracteristica ce domina, lucru care nu inseamna neaparat absenta celeilalte.

| Kaℓi a răspuns (pentru Staind):

Am inteles happy
E un pic deconcertant un raspuns atat de serios din partea ta!
Pacat ca "intrebatorului" nu-i prea pasa de raspunsuri, el e ca Marin Sorescu...

"Multumesc, nu-mi raspundeti.
Nu am timp de raspunsuri,
Abia daca am timp sa pun intrebari"

| Staind a răspuns (pentru Kaℓi):

Frumos citat, valabil nu doar pentru chifteaua paranoica

| EneCristian a răspuns:

Traiesti cum vrei e doar o viata.De ce sa fiu modest de ce sa ma inhib, in opinia mea fericirea difera de la persoana la persoana si faptul ca esti orgolios sau mandru sau smerit sau modest nu ar trebui sa conteze.