| Upz0r3 a întrebat:

Ce este de fapt viata? Te nasti, traiesti si mori, placerile sunt de moment ...totul este trecator.

10 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Viața este precum o enigmă.
Un mister ce nimeni nu-i va găsi un înțeles, cred eu.
Acum că ne gândim bine, viața este un curcubeu. Însă totodată o furtună. Niciodată nu știi la ce să te aștepți, niciodată nu știi ce urmează să ți se întâmple.

| ionutzul31 a răspuns:

Ai si intrebare si raspuns....noua ne mai ramane doar de comentat laughing
Sunt de parere ca e ok ca si raspuns... putin cam sec, dar e ok.

Am auzit pe undeva ca "sensul vietii este sa dai acesteia un sens".Mi se pare destul de interesanta maxima asta (asta cred ca e motivul pentru care nu am uitat-o pana acum).

Bafta

| kurinkita a răspuns:

Perpetuarea si evolutia speciei. In cazul homo sapiens, perpetuarea prostiei si involutia speciei.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Felicitari! Ai ajuns si tu in punctul in care te gandesti la rostul vietii. Va urma sa te intrebi despre suflet, sa te miri de creier (cum poate o bucata de carne sa produca vise, sa trimita semnale in corp, sa gandeasca, sa judece).

Viata e..viata. O primim, deci cred ca ar trebui sa tacem si sa profitam de ea. Desigur, te intrebi ''De ce?'', dar mai bine e sa traiesti pur si simplu.

Viata...e frumoasa si urata, trista si amuzanta, e complicata, e de neinteles, e ciudata.
Nu am gasit un raspuns la intrebarea ta. Si nici nu voi gasi vreodata. Pentru ca viata e prea complexa pentru a putea fi definita.

O seara buna! big grin

| Dariusuu a răspuns:

Viata are un sens, o directie si o oprire.

O zi placuta iti doresc.

| Vans a răspuns:

Te naşti, trudeşti şi mori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru mine reprezintă o mare dezamăgire, o luptă continuă, fără nici o bucurie, fără siguranţa zilei de mâine...
Te pup!

| AiEnma97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa vezi lucrurile asa. Si eu vad ce e in jurul meu (ura, nefericire, rautate), dar incerc sa le ignor. De exemplu, te poti bucura si de o simpla raza de soare care te mangaie pe fata sau de o floare care creste gingasa si ofera speranta. Dupa mine, oamenii sunt cheia spre fericire si motivul pentru care traiesc. Familia mea ma face sa zambesc si sa fiu recunoscatoare zi de zi pentru ca-i am. Love is the answer. happy

| CristiSeeker a răspuns:

Ai descris fenomenul destul de precis, dupa parerea mea. Viata este trecatoare, placerile sunt efemere. Nu cred ca iti poate spune cineva precis care este sensul vietii. Aparent, sa o traiesti.
Vag subiect ti-ai mai ales laughing.

| AlbaAura a răspuns:

Viața...lupta necontenita.Intre pamant și cer, intre instinct și rațiune.