| Lydia2806 a întrebat:

Credeți ca o să fie o lume mai buna sau mai rea? Unii copii/adulți, din ziua de azi, nu mai sunt ce au fost o data.
Parca toți am evoluat și ne-am schimbat, odată cu tehnologia. De ce totul e așa diferit acum? De ce unii fac rău altora?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu toată lumea e bună, mai există și persoane invidioase care fac rău altora.

| Yunnochan a răspuns:

Așa sunt unii oameni. Din nefericire, cei mai mulți dintre ei nu pot fi schimbați. Și eu mă gândesc de foarte multe ori că astăzi s-a ajuns la o lume total haotică și că devine din ce în ce mai urâtă. Suntem controlați de tehnologie și de bani, alegem să judecăm oamenii înainte să le cunoaștem povestea, alegem să ne rănim unii pe alții. Mi-ar plăcea ca lumea să devină un loc mai bun, însă din păcate acest lucru nu stă în puterile noastre.
Putem însă să influențăm oamenii să gândească mai pozitiv, fiind noi înșine pozitivi oricât de greu ar fi. Pentru că efortului unui om nu este în zadar chiar dacă este vorba de unul singur. Cel mai bine este să nu te gândești așa de mult la asta. Există și oameni buni chiar dacă sunt foarte greu de găsit.