| unomdeosebit a întrebat:

Credeti ca o sa traiti suficient sa prindeti pensia?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da. Daca nu se intampla un accident sau să vina o noua pandemie si sa fie mortala. Cred ca as trai vrro 70-80 de ani. Iar daca mai si apuc sa-mi prind nepotii la 12 ani in sus ca sa ii vad cum creasca si sa le pot povesti ce facea bunica lor nebuna, e lux laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU. Ma indoiesc ca voi trai mai mult de vreo 50-60 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oho,cred că prind şi suta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai,vai,dar ce-i cu pesimismul ăsta?

| Mosotti a răspuns:

Majoritatea vor trai sa apuce pensia, evident ca si eu as trai pana atunci.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai boli gen cancer, sau altele care scurteaza viata repede, vei trai pana la minim 80 ani! Iti garantez eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Am ceva "defectiuni minore" care probabil se vor agrava cu timpul. Corpul uman e programat sa reziste in conditii grele pana la 40 de ani. Cat traiesti dupa aia depinde de alti factori : genetici si stilul de viata de pana atunci.

| rapandula a răspuns:

Pensia e pentru cei carora le e lene sa faca avere.

| Mosotti a răspuns (pentru rapandula):

Nu toti pot face avere, ca sa faci avere trebuie sa ai un fel de a fi si o minte potrivita pentru asta, altfel n-ai cum.
Ca daca toti ar face avere, ar urca si preturile si averea aia n-ar mai fi avere, asa ca aia e.

| Mădă0611 a răspuns:

Imi doresc sa nu. Muncesti jumatate din viata, jumatate din zi aproape, pe un salariu de toata jena, si pensia o sa fie de toata jena, doar ca sanatatea o sa fie dusa; si ia medicamente din pensia aia.

| unomdeosebit explică (pentru rapandula):

Majoritatea antreprenorilor vor sa se pensioneze la 45 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gusticelul are un stil de viata sanatos, nu a fumat niciodata si nu bea nici alcool. Gusticelul o sa haleasca pensia pana la 120 de ani.

| Saiko10 a răspuns:

Depinde, daca imi ies mie planurile sigur o sa ajung acolo, daca nu, o sa ajung pe la 20 si ceva de ani mort de supradoza sau de la alcool intr-un sant laughing