| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca oamenii si-ar spune multe cuvinte frumoase intre ei dar intre ei sta orgoliul si demnitatea? Intre ei exista reguli si instructiuni impuse de societate si ei se ghideaza dupa acele reguli si instructiuni? Ce inseamna a vorbi liber si sincer?

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

A vorbi ceea ce ai în suflet dar cu respect, tact și discernământ.Nu înseamnă că spunem ce gândim, ci gândim ce spunem. Vorbirea noastră trebuie sa fie dreasa cu sare, ca sa știm cum sa răspundem fiecăruia.