| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca omul bun e luat de prost pentru ca isi foloseste mai mult inima decat creierul?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ne folosim inima, omul bun e luat de fraier pentru ca e inferior in fata altora

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Din pacate in ziua de azi intr-o lume plina de tarfe si curvari banii conteaza nu iubirea, mai aud ca cica barbatul trebuie sa aiba banii ca sa isi intretina tarfa acasa =prostitutie

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Ambele

| T0T a răspuns:

Omul bun poate să și le folosească pe amândouă și dacă chiar și-ar folosi mintea nici nu ar avea de ce să îl intereseze de cei care îl iau drept prost, măcar așa și-ar da mai bine seama de unii oameni. De asemenea un om bun care își folosește mintea e și înțelept și pune pe primul loc binele și nu se înjosește pentru o mână de oameni care să îi ia bunătatea în batjocură. Vor fi și oameni care o să i-o aprecieze și asta va conta. El este în stare să vadă dincolo de sine, este în stare să vadă ceva și în ceilalți și să simtă empatie iar dacă lumea ar fi un loc plin de empatie și nu de dorințe egoiste aceasta sunt sigur că ar fi un loc mult mai bun.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Eu sincer cred că cea mai mare dovadă de prostie e răul făcut fără un motiv palpabil, răutatea aia ieftină.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Da, de cele mai multe ori da.

| Dorotheea21 a răspuns:

Daca iti folosesti creierul, esti neaparat "rau", sau te numesti "rational"?
Si cine ti-a spus ca inima o folosesti doar la "bine", te-a mintit.
Oare nu poti face rau, sau nu poti sa urasti, "din inima"? big grin
Gandeste-te mai profund, si ai sa realizezi ca a utiliza inima in ura, e mult mai distructiv decat a-ti trece aceiasi ura, prin creier.
Imi pare rau sa iti spun, unele intrebari sunt ok, dar la altele, irosesti spatiul TPU.
Si acum, eticheteaza-ma ca sunt "rea" pentru ca ti-am distrus intrebarea. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Dorotheea21 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Simt ca esti gata sa imbratisezi cauza lui Ray si sa-l scoti eventual chiar castigator! happy
Nimic mai gresit, pentru ca si Ray, ca toata lumea, se mai inseala. big grin

| August99 a răspuns:

Unii fac asta dar altii le folosesc pe amandoua. Si atunci cand iti dai seama de balanta e win win

| mbncf a răspuns:

Pentru că le folosește pe ambele, dar într-un mod greșit.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Da,pentru ca lumea din ziua de azi e foarte rea si critica pentru cea mai mica greseala