| Hitalix22 a întrebat:

Credeti că Pământul era gol pe dinăuntru, si ca acolo traiesc oameni? :) Vreau sa stiu parerea voastra
https://www.youtube.com/watch?v=TWUUOMysb_8

14 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu. Are rost sa mai argumentez raspunsul, avand in vedere intrebarea la care raspund? Doar: nu.

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu are cum sa fie gol pe dinauntru.
Tu cand sapi o groapa, nu dai de pamant?
Cat despre oamenii, nici pomeneala sa traiasca acolo.

| Hitalix22 explică (pentru DeathIncarnate):

Aia este scoarta terestra are in jur de 100 km iar in interiorul ei se afla civlizatia asta si nu mai exista manta si nucleu, Exact ca o nucawinking Dar este doar o teorie...

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Hitalix22):

Eu mai departe de scoarta terestra n-am ajuns...

| Hitalix22 explică (pentru DeathIncarnate):

Nu a ajuns nimeni mai departe, este imposibil

| RAY a răspuns:

Da,acolo traiesc geniile lumii noi prosti traim deasupra, ca sa nu se tâmpească si ei nu ies la suprafata stau acolo ascunsi, nu stiu daca sub Romania exista genii ca sus pe pamant e plina tara asta de genii nedescoperite

| danay72 a răspuns:

Nu,pământul a fost creat să fie locuit de oameni. Nu exista asa ceva

| Dismally a răspuns:

Nu este gol si cred ca e complicat sa traiasca cineva la temperaturi de peste 5000 de grade Celsius big grin

| HazelEyes77 a răspuns:

Sa stii ca tind sa cred. In multe culturi de pe Glob se vorbeste de civilizatia subterana cu mult mai avansata ca a noastra si care nu interfereaza cu noi. In special in Tibet se vorbeste despre Agartha, sau taramul spiritual Shambala.Se considera ca exista o vasta retea de tuneluri subterane care fac legatura intre orasele lor de o frumusete si opulenta parca din alta lume pe intreg globul. Exista cai care duc spre Agartha cum sunt Polii, Muntii Himalaya, cateva zone din America de N ord, ba si la noi se vorbeste de Muntii Bucegi etc. Nu ni se permite insa accesul. Exista insa in America cazul mult dezbatut al generalului Beard care s ar fi ratacit intr o expeditie la Polul Sud, daca nu ma insel, si ar fi ajuns in lumea lor.S unt documentare in acest sens.

| Hitalix22 explică (pentru HazelEyes77):

Jules Verne, O calatorie spre centrul Pamantului posibil sa fie adevarata povestea?!

| HazelEyes77 a răspuns (pentru Hitalix22):

Nu stiu daca or fi sau nu reale toate amanuntele din cartea aia dar e posibil ca in redactarea ei sa sa fi pornit de la un fapt real si apoi sa fi continuat cu introducerea de elemente imaginare. Cine stie? Cert e talentul lui urias.

| 393Dan a răspuns:

Cel mai adanc oamenii au sapat pana la 12 km si s-au oprit doar din cauza temperaturilor foarte inalte, pentru ca se apropiau de nucleul pamantului. Asa ca in primul rand oamenii n-au cum sa traiasca in interiorul pamantului, si doi, daca era gol inauntru, nu erau sa intampine acest obstacol.

| Elide a răspuns:

E imposibil! Cum s.ar spune acolo ar fi iadul.

| cyupaku a răspuns:

Se pare ca da, sunt teorii care vorbesc foarte serios de extraterestii care de fapt sunt inaintasii nostri si traiesc in lumea perfecta din interiorul pamantului