| Sergiualexandru67533 a întrebat:

Credeti ca poate fi vorba de o relatie de amiciție, prietenie intre un baiat si o fată?
Raspunsul meu este nu.
Rog mai multe fete sa raspundă.
De ce ii vad pe unii baieti ca pe amici sau prieteni buni? Care este raspunsul? De ce ii vedeti doar simpli prieteni si atat pe dânşii?
Legenda spune ca tipul se da cu binişorul ca sa o f**ă.
Este adevarat?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi vor sex, se pot lega prietenii. Multi se frustreaza daca nu le penetreaza fiind prieteni.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil o asemenea amicitie, cu conditia ca baiatul sa fie gay (sa prefere sexual barbatii), ca prietenia sa dainuiasca.
Nu-i vorba de nici o legenda in atractia sexuala dintre o fata si un baiat, este doar chimie.
Dar exista exceptii dupa cum spuneam, cand baiatul este gay si se simte atras sexual numai de barbati, fata fiind safe in preajma lui.

| Mayhem666 a răspuns:

Sincer sa fiu, eu sunt baiat si irl nu am nici un alt prieten care e baiat, ci doar fete.
Iar online am doar cativa prieteni baieti si mai multe fete.
Niciodata nu m-am gandit in felul ala despre prietenele mele.
Acum sa te intreb eu ceva pe tine.
Un baiat gay si o fata lesbi nu pot fi prieteni? Pana la urma el e gay si ea lesbianca deci sansele ca sa se intample ceva intre ei sunt absolut 0.
El e baiat iar ea fata, si pot fi prieteni.
Oamenii sunt diferiti, iar cand cineva spune ca un baiat si o fata nu pot fi prieteni, e mai mult decat gresit si incorect.

| Dismally a răspuns:

Normal ca da, eu am destule prietene si nu am nici o intentie amoroasa cu ele. Ce spui tu o fi pe la 14 ani dar dupa ce te maturizezi vei putea vedea lucrurile altfel...

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu ca baiat zic ca nu. Dar asta e doar parerea mea personala.

| Zuzu1991 a răspuns:

Toate fetele vor spune da, toti "doar prieteni"-i fetelor nu ar zice nu daca ar avea si beneficii pe langa "prietenia" aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greșeala băiatului sau bărbatului care acceptă să fie amicul uneia.
E tipul pămpălăului care se mulțumește cu puțină atenție din partea unei fete sau femei.
Amiciție și prietenie ai așa cu femeile colege la muncă sau colegele de la liceu, facultate.
Bărbatul NU trebuie să discute mai mult de 3 discuții cu una care îl consideră amic sau prieten așa.
Pierde vremea cu ea și ea îl vede ca pe un prost care umblă după ea crezând că va fi și altceva între ei.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu toți oamenii sunt bolanvi nu toți oamenii sunt la fel asta sa nu uiți Niciodată

Mulți așa sunt și uite ca ei mereu sunt nevinovați le Folosesc le bat și tot ei sunt nevinovați

| Den1sa a răspuns:

Eu am multi prieteni baieti, si suntem doar prietenihappy

| Sergiualexandru67533 explică (pentru Den1sa):

Dar toti vor sa ti-o traga.Incearcai doar

| Den1sa a răspuns (pentru Sergiualexandru67533):

Poate da poate nu

| IgnatVictor a răspuns:

Sunt prieten cu o fată de 19 ani încoace. Și în tot timpul ăsta, nu a fost nimic romantic între noi. Dar în public ne comportăm de parcă am fi un cuplu de patruzeci de ani, care s-au săturat unul de altul, dar care încă au sentimente de iubire reciproce.

| dragonmagd a răspuns:

Baietii gandesc altfel si sunt mai sinceri. Daca imi cumpar o haina noua, un baiat mai repede imi va spune daca imi sta bine cu adevarat decat o fata. Fetele vorbesc mult iar baietii asculta. Eu vorbesc mult si cand dau peste un baiat fie coleg, fie o cunostinta care ma asculta, imi torn sincer viata. Niciodata nu ma gandesc ca baiatul de langa mine ma simpatizeaza pana cand isi deschide gura si vine cu propuneri sa iesim, sa ne cunoastem mai bine. Ce sa ne mai cunoastem cand mi-am prezentat toata viata? Deci pun altceva la cale. Imi doresc de mult timp un prieten-amic, dar niciodata nu am reusit din cauza hormonilor, hormonii lor ai mei sunt destul de cumintihappy.