| Mayhem666 a întrebat:

Credeti ca realitatea in care traim, de fapt nu e reala, ci e doar o iluzie, si totul e o mare simulare?
Credeti ca atunci cand ni se intampla lucruri pe care noi le consideram ciudate si paranormale, de fapt sunt doar glitch-uri in matrix?
Sau atunci cand anumiti oameni spun ca au fost sau ca au venit din universuri paralele, de fapt, au fost/venit de pe un alt server care s-a intamplat sa se suprapuna cu asta, si de aia s-a intamplat acel crossover ale caracterelor?
Voi ce parere aveti? Care sunt opiniile voastre in legatura cu subiectup asta?
Vad ca acest subiect este foarte popular, pana si Elon Musk a spus intr-un interviu ca el crede ca traim intr-o simulare.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Viata fiecaruia e bazata pe gandurile care le produce in cap, ce gandeste atrage fara sa stie, altii stiu asta si o duc bine in viata

suntserios
| suntserios a răspuns:

In simulări nu ai facturi de platit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

Adica aveam de gand sa zic mai multe, dar am vazut partea cu "pana si Elon..." si putea sa fie oricine in locul lui. De parca un om ar putea sa stie ceva, altfel decat sa isi dea cu parerea.

| T0T a răspuns:

I-am răspuns aici lui Rey despre realitate simulată:
https://www.tpu.ro/......in-matrix/
Aici despre paranormal:
https://www.tpu.ro/......purile-cu/

Pe scurt, nu putem fi siguri de asta. Orice lucru paranormal poate să fie o eroare a sistemului uman sau o minciună. Mie nu mi s-a întâmplat.

| Celcestietot a răspuns:

Nu e iluzie, tot ce traiesti este cel mai probabil real. Tu ce crezi, Neo :-D?

| TheStrategist a răspuns:

Mi-am pus de multe ori întrebările astea. Cred că e posibil să trăim într-o simulare.

Răspuns utilizator avertizat