| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Romania e o tara saraca?

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Nu! Este o tara lenesa(saraca nu este)

regis
| regis a răspuns:

Deloc. Dar din pacate e si locuita.

| alecs871 a răspuns:

Romania? Tara saraca? Romania nu este nici o tara saraca, nici foarte saraca, este jalnic de saraca.
Si privind lenevia tarii, cine sunt oamenii lenesi din Romania? Patronii, deputatii si cei care dau legile, au salariile mari, nu ii doare nici in cot, si sunt oameni care muncesc de la 8 la 8 pentru... pentru a le face lor bani, si ei primesc un nimic de salariu, cat sa ajunca o saptamana.

| eveline a răspuns:

Nu, nu cred si sa iti spun si de ce.Multe tari din UE ne invidiaza pentru peisaje naturale pe care le avem(Delta Dunarii, Cheile, Muntii)si pe care nu stim sa le protejam si din asta sa facem mai mult, sa progresam.Noi mereu asteptam ajutorul altor tari cu mai multi bani, cele care au stiut cum sa profite de pe urma bogatiilor tarilor lor fara a dauna mediului. Pur si simplu noi suntem lenesi iar lucrul asta nu se va schimba prea curand, poate doar cand se va schimba modul de conducere incluzand si politicieni, presedintele.Cam asta este tara noastrasad

| motanelul a răspuns:

E ff saraca din cauza unora adica politicienii, si lenesa nu este dar oamenii nu au locuri de munca la peste 1 mil de someri e ff saraca.