| Kornuletz540 a întrebat:

Credeti ca societatea europeana actuala a decazut mai rau decat Imperiul Roman de pe timpul lui Caligula si Nero si ca de aceea se va prabusi exact cum s-au prabusit romanii sau Uniunea Sovietica si ce se mai poate face pentru a nu se ajunge la astfel de fenomen?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Societatea europeana e probabil in momentul de fata in cel mai dezvoltat punct ai existentei sale... de ce ar zice cineva ca e pe pragul de a se prabusi ma depaseste.

| sierra1 a răspuns:

Cu ce-a decăzut societatea europeana actuala, că nu prea simt nimic. Poate de iluminezi in direcția asta?