| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi că sunt adevărate cazurile cu bărbaţi care au fost abuzaţi sexual de femei sau sunt doar poveşti?

39 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt povești. Un prieten foarte apropriat și demn de crezare a trecut printr-o astfel de experiență. Altul la fel, cu două femei. Așa că o imaginație bogată croșetează pe cazuri reale.

| Drimmero a răspuns:

Mai dai si de nebune de genul, cu siguranta ca sunt rare cazurile,, dar exista.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu de cazuri, dar exista big grin

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu dar parerea mea stricta si personala e ca un bărbat nu prea are cum sa fie abuzat sexual de o femeie.
Stiu ca se spun multe chestii si scarboseni dar ca sa poti sa te culci cu un bărbat din cate stiu trebuie si lui sa i se ridice ceva, sau cel putin sa poti sa il bati, legi si fortez sa iti faca anumite chestii ceia ce este cam greu.Sunt multi bărbați masivi ce nu au reușit să violeze femei, cum ar putea o femeie sa violeze un bărbat? Toate violatoarele sunt caratiste?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Păi asta mă întreb şi eu. Dacă nu i se scoală atunci cum îl mai violează?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi o sa spuna ca daca e bărbat și femeia face anumite chestii lui i se scoala ca de aia e bărbat, dar daca nu esti atras fizic de acea persoana, sau esti obligat sa faci ceva si nu esti sado nu prea ai cum sa ai chef.Plus de asta asta cum reușești să bati si sa legi un bărbat spre exemplu?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

"Plus de asta asta cum reușești să bati si sa legi un bărbat spre exemplu?"
Există şi bărbaţi mai pricăjiţi şi femei mai forţoase.N-ar fi chiar imposibil din punctul ăsta de vedere.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

Vai, ce interesant, cum ar putea o femeie sa violeze un barbat? Il scoate la o cafea, ii pune ceva in cafea, il ia pe sus cu taxiul, il duce la ea acasa, cand se trezeste ii da sa bea un coctail cu viagra, ca sa fie sigura ca va "functiona" in parametri. Dupa care isi face de cap. Nu, asa ceva nu se poate intampla, nu? De ce are lumea impresia ca violul e musai sa fie cu bataie?

| Freya1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dacă zicei ca îl chema la ea acasa si ii pune ceva in băutură il leagă si dupa habar nu am il chinuie din punct de vedere fizic era ceva de luat in considerare, dar sa zi i ca il ea pe sus din centru cu un taxi, apoi el se trezeste si mai si bea un cocteil de la aia care îl loc sa il duca la spital daca i s-a facut rau il duce la ea acasa prost bărbat sincer.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

Apoi el se trezeste si e legat de pat, iar aia ii toarna coctailul molotov pe git.

| relian a răspuns (pentru Freya1):

Esti printre putini de aici care mai si gandeste,restul doara isi dau cu presupusu laughing
Vad multi,ba unia mari cunoscatori, cel putin asa se dau ei, deci o baga pe aiai cu viagra de parca viagra asta nu stiu ce o fi, ceva bomba atomica laughing ei habar nu au cei viagra sau cum functioneaza.
Poti lua viagra cata vrei, daca nu exista dorinta ai luat degeaba laughing dar ce sa stie sadrian sau gabidumitrescu,laughing hai inteleg pe aiai de 15 ani dar ei care vorba aia se dau mari loviti,]s au ceva ani in spate.
Doara daca ar fi cautat pe google si sa citeasca despre pilulele astea ar fi descoperit cum functioneaza laughing

In afara de asta intrebarea s-a referit sexual, deci nu a zis nimeni in intrebare de se.x o..ral sau mai stiu eu ce alte minunatii,dar cine sa citeasca intrebarea laughing ori poate ca o citesc dar inteleg in gura laughing asa se intampla cand mergi la vot sa votezi pe vasilica sau pe mutu laughing intelegi doara ce vrei laughing
Deci ai dreptate o femeie nu poate forta un barbat,indiferent cat de prapadit fizic ar fi,orice barbat are forta comparativ cu o femeie.
Sa pui ceva in bautura sal adormi laughing pai ce faci cu el dormind laughing stai ca urmeaza sal duci acasa,dar aici cum il cari in casa aia nu se pune,deci il duci in casa,ii mai dai o alta bautura dar care are viagra in ea laughing si probabil acea pilula este ceva un fel de vibrator care apesi pe buton si femeia isi face treaba laughing cam asta e scenariu desris de unia pe aici.
E bun ca te mai amuzi,cei naspa e ca unia confunda vibratoarele cu pilulele laughing
Daca esti femeie matira si ala este tanar,il ameninti cu ce? Ok il ameninti ca nul treci clasa,dar la fel de bine ala se poate duce si sa o dea in gat,deci nu se pune.
Deci barbati violati de femei nu prea sunt,is povesti.

Ar putea totusi sa existe ceva,cel putin din ce am citit,s-a intamplat unui barbat sa fie muscat de nu stiu ce paianjen prin brazila daca nu ma insel.
Muscatura la paralizat pe ala,nu mai stia de el,avea diverse simptome,iar printre ele si scula i se intepenise laughing asta am citit acum ceva ani in urma.
Chestia era ca urma sa s e cerceteze ce substanta din veninul acelui paianjen declansase acea supererectie,erectie necontrolata de nimic, deci ala numa dorinta nu avea sa i se ridice.
Dar deocamdata nu cred ca s-a aflat mare lucru, singurele pilule existente as cele care le stiu mai toti viagra, cialis si mai sunt inca cateva, dar care nu isi face efectul daca nu este dorinta din partea barbatului.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

De Viagra nici eu n-aş fi aşa sigură că şi-ar face efectul dacă nu există dorinţă din partea lui, tocmai de-aia am zis "poate".

"In afara de asta intrebarea s-a referit sexual, deci nu a zis nimeni in intrebare de se.x o..ral sau mai stiu eu ce alte minunatii"
Când am pus întrebarea şi eu mă gândisem doar la penetrare vaginală, dar până la urmă şi cele de mai sus s-ar încadra tot la viol.

"Deci ai dreptate o femeie nu poate forta un barbat, indiferent cat de prapadit fizic ar fi, orice barbat are forta comparativ cu o femeie."
Nu fi tu aşa sigur.winking
Am o vecină în bloc de vreo 1, 90 şi mai are şi nişte bicepşi...e ditamai matahala.
O fi ea o raritate, dar totuşi mai există femei ca şi ea.

"Sa pui ceva in bautura sal adormi laughing pai ce faci cu el dormind laughing stai ca urmeaza sal duci acasa, dar aici cum il cari in casa aia nu se pune"
De femei forţoase ţi-am zis + că nu în toate situaţiile trebuie să fie cărat. Poate cei doi se află deja în locul potrivit.winking

Tocmai mi-am mai adus aminte de ceva.La mine în oraş deja ştiu de două femei care şi-au bătut bărbaţii.(i-au bătut pe bune, nu glumă)
Şi culmea, în ambele cazuri, bărbaţii sunt de peste 1, 90. (sau cel puţin unul dintre ei) şi mai sunt şi zdrahoni, iar ele, amândouă au undeva la 1, 60, pe una dintre ele o şi ştiu, e destul de slăbuţă.
Despre o pereche ştiu sigur că au şi ajuns la tribunal.
Deci există cazuri şi cazuri.Mai izolate, ce-i drept, dar există.

| Freya1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si marmota invelea ciocolată in staniol.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru relian):

Viagra ajuta. Si daca aia e cit de cit buna... sa nu vrei, si tot vrei. happy

| Celcestietot a răspuns:

Nu sunt nici femeile niste sfinte, să fim serioși. Bineînțeles că eu cred asta. Odată o femeie s-a luat de mine pe strada fără motiv și chiar cred că avea probleme grave cu creierul. Era de dus la nebuni 100%. In general, dacă ești femeie și ai un corp mai firav ca un barbat, asta nu înseamnă că ești inocenta neapărat și cruce de închinat. Părere?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

N-am zis că ar fi nişte sfinte, dar eu ştiam că trebuie şi lor să li se scoale ceva ca să poată fi violaţi. Dacă-i moale ca un jeleu ce poate face o femeie cu el?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să fie neapărat moale. Oricum, poate fi activată și artificial. De exemplu, de or.al nu ai auzit? Îți pot da mai multe exemple, dar îmi banează contul.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Mă cam îndoiesc că ar putea fi activată cu un oral sau prin alte moduri. Poate doar cu Viagra.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te indoi JOLIE :-).

| SG1995 a răspuns (pentru Celcestietot):

La cât de cu capul în nori ești tu trebuie să se roage femeia de tine să o xxxx.

| Celcestietot a răspuns (pentru SG1995):

Eu doar cred in Dumnezeu, iar asta nu inseamna ca sunt anormal. Oricum, in acea intamplare nu era vorba despre un act se. xual. Ca tot a venit vorba de asta, femeile din viata reala chiar trebuie sa se roage de mine, pentru ca nu am timp de toate.

| Andreeush a răspuns:

Așa cum sunt femei slabe de caracter, care sunt maltratate există și bărbați de acest fel, mai sensibili.
Dar mai rar se întâlnesc astfel de cazuri.

| Frank51 a răspuns:

Adevarat da, foarte rar yes.

| SilentRain a răspuns:

laughing) săraci băieți ce sa spun
*90% din băieți sa-r bucura de un viol daca tipa nu are 50+ ani *
rolling on the floor)

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Hai ca procentajul este mai mic, sa fim seriosi happy.

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Dacă îi place, ăla deja nu se mai cheamă viol, ci "sex surpriză". laughing

P.S: Să nu aibă 50+ ani şi, foarte important, să nu fie Muma Pădurii.

| OldSoul a răspuns:

Sunt povesti
Nu cred ca s-ar considera abuzati pentru asa ceva laughing

| Sofer a răspuns:

Se mai intampla.

| SG1995 a răspuns:

Evident sunt și cazuri de-astea dar mai rare, în genul ăsta de cazuri femeile în cauze sunt erotomane, adică se îndrăgostesc nebunește fără motiv și trăiesc cu iluzia că trăiesc o relație amoroasă, prima data totul începe cu hărțuială și se poate ajunge și la viol, dar cazurile de viol femini sunt mai rare.

| Dismally a răspuns:

Da, sunt adevarate. Se intampla mai rar dar se intampla.

| DarthNiger a răspuns:

De ce ar fi doar povesti? barbatii nu pot fi abuzati de femei cumva? e interzis? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taximetristu de la Braila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general, la baieti, asemenea cazuri au o natura mai pedofila.
Femeile chiar abuzeaza sexual baieti/adolescenti, fie ca sunt cadre didactice sau chiar rude.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vad ca tot insisti cu o sculare... poate si la luciditate n-ar strica una?
Crezi ca abuzul sexual se intampla numai daca un baiat/barbat e fortat sa copuleze? Dar de hartuiri ce parere ai? Si de ce ar trebui sa fie implicat corpul baiatului/barbatului? Poate sa fie implicat doar corpul abuzatorului pentru beneficiul lui sadic/bolnav in timp ce victima este amenintata ca daca nu face cutare chestie atunci nu primeste nota X, ori va raspandi o minciuna despre victima cum ca ea e abuzatorul sau ca cine stie ce face, in timp ce abuzatorul se crede justitiar (sau in control avand influenta mult mai mare decat victima).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E şi asta adevărat.Şi oralul sau diferite perversiuni sexuale pot fi considerate viol, nu numai contactul sexual vaginal. (care nu poate avea loc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista santaj si viagra.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Unele chiar sunt

| Raducons a răspuns:

Nu sunt adevarate, poate daca erau abuzati de alti barbati cu alte orientari sexuale
Daca vrei sa abuzezi un barbat las-o balta mai bine

| Jus7t a răspuns:

Atâta teorie...își leagă tipa un dildou de mijloc și i-o trage ăluia.
Iar înainte de asta îi pune ceva în băutură să-l adoarmă sau habar nu am.
Nu e nevoie neapărat de Viagra. laughing Că tot viol e și ce zic eu thinking