| morfeo a întrebat:

Credeti ca sunt mai mult sanse sa existe extraterestri fata de Dumnezeu? Cand spun extraterestri ma refer la fiinte mult mai inteligente decat noi, nu microorganisme sau bacterii.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Normal, odată ce Dumnezeu e si El extra-terestru, și e mult mai inteligent ca noi. happy happy happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. Sunt mai mari sanse sa existe Dumnezeu deoarece fara sa presupui existenta Divinitatii nu poti justifica existenta unor categorii transcendentale precum Logica.

Extraterestrii sunt doar niste organisme, deci nu e neaparat sa existe, si avand in vedere ca nu a vazut nimeni niciun extraterestru nu avem niciun motiv sa zicem ca exista.

| Invictusman a răspuns:

E posibil sa nu existe nici barbosu' și nici extraterestrii, sau sa existe Dumnezeu dar sa nu existe extraterestrii, sau sa fim chiar creația extratereștrilor, adică Iliescu sigur e, are 9 vieți ca pisicile reptilianul

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Invictusman):

Pentru cultura ta generala absolut niciun om de pe planeta asta nu crede in niciun "barbos". Dumnezeu este un duh, este o fiinta absolut transcendenta si imposibil de cuprins, imaginat sau inteles.