| Thecurious a întrebat:

Credeti ca talentul este innascut?
Am auzit deseori, probabil si dumneavoastra ca fiecare individ are un talent innascut.
Mie mi se pare o idea depasita.
Prin talent nu ma refer la talentul artistic, ci la pasiunea pentru un domeniu.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și aceea poate fi înăscută, la mine sigur așa.
Un străbunic preot, o bunică vrăjitoare, eu sunt fizician vrăjitor modern.
Și trișor. Mă semnez, P.Trișor.

| Simpatic a răspuns:

DA, talentul este ceva inascut, dar talentul se pierde in fata perseverentei si a experientei, adica degeaba te-ai nascut cu talent la pictura daca tu pictezi 1 tablou pe an, unul cu mai putin talent ca tine daca picteaza 200 pe an, are experienta mare si este mai bun ca tine.
Am dat un exemplu de mi-a venit acum in minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de abilitatile vocale n-as zice.

Răspuns utilizator avertizat