| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca unele dorinte sunt irealizabile-imposibil de realizat? Daca spre exemplu-o persoana este pe moarte isi doreste sa-si indeplineasca niste dorinte spre care toata viata a nutrit si nu are banii si suportul/sprijinul necesar ce ar putea face?(neffind vorba de o suma exagerat de mare) Credeti ca unele lucruri trebuie sa ramana doar "vise"?
Dar celelale dorinte...care nu necesita bani sau necesita doar ceva putin? Credeti ca MERITA sa lupte pentru ele? Daca ati fi intr-o situatie asemanatoare ATI LUPTA PT ELE?

Răspuns Câştigător
| AmiRa33Rebeca a răspuns:

Intotdeauna sa lupti pentru dorintele tale! Oricat de grele ar fi ele de atins,niciodata nu va fi imposibil! Iti recomand sa te uiti la filmul,, The secret,,, il poti gasi pe youtube subtitrat! E cel mai frumos lucru pe care mi l-a daruit internetul! Vizioneaza-l si te vei inarma cu o incredere in sine indeajuns de mare incat sa crezi ca poti muta muntii din loc! E cel mai corect si complex raspuns la intrebarea ta! Ori asta, ori scormoneste adanc in tine si afla singur/a daca se merita sau nu, daca e posibil sau ba! Sper sa te lamuresti!

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Normal ca unele dorinte nu se pot indeplini. Ar fi nevoie de ceea ce unii ar numi "un miracol" pentru asa ceva, dar problema e ca miracolele nu exista. Si eu mi-as dori sa fiu maine pe Marte, de exemplu, dar ce sanse am sa se intample? Oricat m-as ruga, orice as face, asa ceva e imposibil.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Pentru a-ti indeplini visele trebuie sa crezi 100% ca o poti face, dar uneori nu este timp si nu sunt nici bani pentru asta. Merita sa lupti pentru orice dorinta, dar uneori lucrurile sunt imposibile. Sper ca te-am ajutat!