| Ionică a întrebat:

Credeti ca Universul e infinit?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, daca n-am crede, iti inchipui ca o sa-si schimbe dimensiunile? Sau o sa se supere, o sa-si ia carpele si papusile si o sa caute alt loc de parcare?

| Vizitiul a răspuns:

Omul este muritor, iar infinitul este o taina a existentei noastre.

| carminaburana43 a răspuns:

Foarte inteligenta intrebare si eu cred ca pina mor nu o sa aflu raspunsul-cred ca toate sunt presupuneri si tot ceea ce traim poate e un vis cu trei dimensiuni...cine stie...traim in Matrix?

| oz a răspuns:

Omul nu poate sa conceapa infinitul.