| Lillystar a întrebat:

Credeti ca visurile voastre se vor implini si atuci cind altii spun ca e imposibil sa se implineasca ceia ce ai visat? eu as vrea sa zbor ca o zina ca un fluture dar stiu ca e imposibil. as vrea niste incurajari catre toti. care incurajare va fi mai aproape de inima?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Atata timp cat crezi si vrei eva, poti.
Niciodata sa nu iti pese ce spun ceilalti, mereu sa lupti pentru ati indeplini visele :-)

1 răspuns:
| Mădă0611 a răspuns:

Poti sa incepi sa crezi ca inainte sa mori o sa zbori ca o zana, sau ca un fluture, asa dorinta o sa ramana (o dorinta implinita nu iti mai aduce aceeasi fericire pe care ti-o aducea inainte) si nici n-o sa te temi de moarte, oricum n-are rost, e inevitabila.

Eu imi doresc ceva asemanator, si stiu ca e imposibil, mai urat e ca o sa vad doar ce am in minte... sad (vreau sa vad specii de plante si animale de pe alte planete)