| alabala a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? Credeti ca El va veni intr-o zi, aici, pe pamant si in acea zi totul se va termina? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred din toata inima si dupa acea zi va incepe adevarata fericire si imi pare rau pentru cei care nu cred

6 răspunsuri:
| alexam a răspuns:

Da, cred in Dumnezeu! Nu, nu cred ca va veni si atunci totul se va termina. Cred ca reusim si singuri sa ne autodistrugem, INCET dar SIGUR! sad

| borsec a răspuns:

Cred in Dumnezeu atat, nu vreau sa fac nici o supozitie despre venirea Lui pe pamant.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Cica biblia asta ar fi un fel de tratat dee astrologie, si ca APOCALIPSA nu descrie decat sfarsitul unei ere.nu al lumii.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nobody, tu nu stii ce inseamna cica si cand se foloseste.sa-ti explic. daca pe tine cultura generala te-a lasat balta.acest cuvant se utilizaza cand vrei sa spui ceva care nu e rodul gandirii tale si cu care probabil nici nu esti de acord, cand vrei sa transmiti ceva ce tu ai auzit din alta parte.sinonim:"se zice", eu nu stiu daca sa fiu sau nu de acord cu ce e dupa "cica", dar oricum e ceva mai concret decat ce ofera biblia.ai inteles sau sa-ti mai explic? da tu ai citit biblia de ma iei pe mine la intrebari?

| eeeeeeeeee a răspuns:

Dar stiai ca traducerea din ebraica sau, ma rog, limba in care o fi fost scrisa apocalipsa, e facuta gresit? ca dupa "sfarsitul"nu ar urma "lumii", ci "timpului". ce parere ai? si ca mai peste tot gasesti cifra 12(cate zodii sunt), si simbolul pestelui?(stiai ca suntem in era pestilor?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpio? cine cica? ai citit tu biblia sa vezi daca, cica, are dreptate sau nu? daca minte sau nu?