| Peachdelight a întrebat:

Credeți in horoscop, compatibilități, ascendent și lucruri de genul?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe ce se bazează horoscopul? Pe astrologie. Ce este astrologia? O pseudoștiință divinatorie, care face conexiune între poziția stelelor pe cer și data nașterii unui om.
Această conexiune nu are nici o dovadă. este so supoziție de tip superstiție.
Astfel cu toate că este foarte elaborată. nu are nici un sens, nici o valoare.

| Ofiintă a răspuns:

Nope.

| Drimmero a răspuns:

Doamne fereste, ce prostii

| Sofer a răspuns:

De cele mai multe ori, ce zice acolo acolo, mi s-a adeverit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred. Ai nelămuriri despre subiect? Vrei sa calculez ascendentul?

| Peachdelight explică (pentru anonim_4396):

Mneah. nu cred in așa ceva?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred în horoscop, deoarece dacă te uiți la 10 prognosticuri diferite pentru fiecare zodie pe zi, vei vedea că sunt diferite. Consider că n-ar trebui să ne lăsăm influențați de el. Cred în ascendent că influențează că influențează comportamentul unei persoane, în compatibilități în proporție de 95%.

| Adry05 a răspuns:

în liceu citeam mult despre caracteristicile fiecărei zodii (ale persoanelor care mă interesau) și odată cu asta și compatibilitatea. îmi plăceau pentru că compatibilitățile mi se păreau destul de logice și totodată regăseam acele caracteristici în oamenii respectivi. de multe ori chiar am ghicit zodia oamenilor văzându-i cum sunt laughing azi nu știu ce să zic, nu mai prea cred dar nici nu mai caut să citesc sau ceva. dacă se aduce o discuție de genu, mă bag, dar altfel nu prea mă mai interesează domeniul

| Adry05 a răspuns:

A iar în horoscop n-am crezut niciodată, ăla chiar mi se pare aberație curată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cred in tipuri de personalitate.

| Peachdelight explică (pentru anonim_4396):

Wow. Abia ce am aflat si eu de tipurile de personalitate. Ce tip ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Peachdelight):

Sunt extrovertita, mai mult nu zic.gasesti pe net teste care iti stabilesc tipul de personalitate.