| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in paranormal? In prezente demonice? In forte si demoni care posedeaza obiecte sau oameni, in energii, in blesteme, in premunitii?

26 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tanti, trezirea.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am intrebat daca cred alte persoane. Nu am zis ca cred eu. E ceva care se cheama curiozitate.
Stiai ca amabilitatea e gratuita?
In general oamenii inteligenti o folosesc

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai simtit de a durut asa. Am fost foarte amabil, nu mai dramatiza.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Efectiv ai scris,, Tanti, trezirea". Ce sa simt, mai exact?
Nu dramatizez, totusi nu accept nici utilizatorii,, cool" si,, smecherasi". Poti oricand sa fii asa,, amabil" cu altcineva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" In general oamenii inteligenti o folosesc"
Nu, oamenii inteligenti nu sunt in general amabili. Dar oamenii inteligenti scriu in general corect gramatical.
Demonii poseda, nu posedeaza.
O sa presupun ca la premonitii a fost doar o greseala de scriere( amabilitate).
Ca sa-ti raspund si la intrebare, da, cred in existenta unor fenomene paranormale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tin sa te contrazic, oamenii inteligenti sunt amabili.
Sau daca ar veni cineva la tine si te-ar injura random pe strada sau te-ar impinge, tu l-ai considera inteligent?
Interesanta mentalitate.
Sau asta e mai mult o scuza pentru tine pentru a nu fi amabil?

Si apropo, este o diferenta intre a fi inteligent si a fi informat. Inteligenta este ceva nativ. Daca o persoana nu stie sa scrie deloc, dupa logica ta inseamna ca nu e inteligenta? Nu, nu e informata.
Asa ca fă diferenta intre termeni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

,,Nu, oamenii inteligenti nu sunt in general amabili"
Tot tu: scrii in paranteza,, amabilitate".
Ipocrizie at its best.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai, cine şi-a făcut din nou apariția. Şi e şi înțepată.
Amuzant.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot sa te iau in serios, scuze.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

E in regula. Nu toti au capacitatea sa inteleaga niste propozitii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut ca esti tu, ai devenit copia fidela/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu si da.

| Catrice a răspuns:

Da,aia de a răspuns prima face vrăji, incendiile din lume sunt din cauza ei ca e nepriceputahee hee

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Pai mă daca era vina mea ardea jumătate de județ laughing)
Oricum îți fac și ție ceva vrăji devil

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Ard țări ce județe...of of nici precizie nu ai sad

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Sa vezi ce o să îți ardă fundul deja lucrez la blestem... Mu-haha

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Eh cu priceperea îmi e mila de viitoarea victima sad

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Dismally a răspuns:

Da, cred in anumite lucruri, in lucruri pe care le-am vazut, le-am trait, stiu ca sunt reale.

| DonEduardo a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, exista, chiar daca credem sau nu ele sunt reale, ca nu se manifesta des asta e partea a doua, dar sunt cazuri exceptionale cand intalnesti astfel de intamplari stranii.

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu.

| Saiko10 a răspuns:

Nu, si daca cineva crede in asa ceva ori are deficienta de educare ori de iq.