| monicaaa17 a întrebat:

Credeti va exista o diferenta maxima de vârsta între 2 parteneri, ca sa poate funcționa relația?(ma refer când ambii au peste 18).
Pentru fete, cum vi se pare diferenta de 10 ani între voi si partener? Sunteti atrase de barbatii de aceeași vârsta sau mai mari ca voi?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum vi se pare diferenta de 10 ani"

dacă flacăra arde, de ce nu?

| Celcestietot a răspuns:

Nu, nu există. Ce contează dacă are 100 de ani și aproape intră în sarcofag și tu 20 laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,deși n-as putea sa-ți spun exact care anume ar fi diferenta aia maxima.Dar intr-o relație între unul de 60 de ani si una de 20 clar nu e vorba de iubire.
Mi se pare acceptabila o diferenta de 10 ani între mine si el, pentru o relație temporara.Sau pentru sex.Nu știu cum ar fi in cazul unei relații mai lungi/mai serioase.As prefera totuși sa fie o diferenta mai mică.
De bărbații mai mari ca mine.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Si faptul ca te-au conceput pe tine nu e o dovada mai mult decât suficientă ca am avut dreptate si o diferenta de 20 de ani e dăunătoare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După 21-22 de ani, deja diferențele mari de vârstă nu mai există din punctul meu de vedere.
Există doar niște mici dificultăți în ceea ce privește interesele celor doi, o fată de 21 de ani e la început de drum, profesional, și se gândește mai puțin, dacă nu deloc, la ceva foarte serios, poate la căsătorie. În schimb partenerul ei de 35-40 de ani, are clar alte planuri și vede relația aia într-un mod diferit.
În rest, amândoi sunt adulți, și nu prea pot să existe probleme de înțelegere.
Poate în weekend, unul vrea la teatru și aialaltă vrea la club.
Depinde de relație, dacă e o relație banală, vârsta o să pună bețe în roate, dacă e o relație importantă, fiecare o să fie fericit să facă niște mici sacrificii.

| Justme79 a răspuns:

Vârstă este doar un Nr in unele cazuri este își spune cuvântul din punct de vedere ca și gândite, experiență șamd eu zic că este mult mai ok sa fi cu cineva apropiat vârstei tale indiferent că ești fata sau băiat!