| apz a întrebat:

Cu toate că s-a încheiat şcoala, vin cu următoarele întrebări :
1. Ce materii ar trebui scoase din programa şcolară în funcţie de fiecare nivel de învăţământ?
2. Ce materii aţi introduce în programa şcolară astfel încât elevului să-i fie de folos în viaţă?
Argumente/Contraargumente din punctul de vedere al fiecăruia.

6 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

1. Dirigenţia
2. Educaţia sexologică.

Nu-ţi argumentez că sunt rea şi mi-e lene.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru deeeaqq):

Ai scoate dirigenția și ai băga educația sexologică? o_O

| deeeaqq a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Decât să văd întrebări idioate la d&s, da

| Shimozukushiki a răspuns (pentru deeeaqq):

Există internetul, pe bune. Eu am impresia că întrebările alea le pune cineva la mișto. Recunosc că... nici eu nu sunt un expert în așa ceva, și nu am habar despre mare lucru, dar pe bune, cred că oricine știe „cum poți rămâne însărcinată" (parțial) și alte chstii
Iar dacă suții asta, s-ar putea să te trezești cu sex prin școli/licee (o să-mi zici că deja se-ntâmplă asta), da, nu te contrazic, se întâmplă, dar în orașele mai de la sat, din orașele astea mai NEimportante (care nu sunt așa mari), sau în liceele astea de mecanică, tehnologice, și restul care nu sunt teoretice, care cea mai mare medie de intrare a acelui liceu e de sub 6.50 și mai sunt și țigani și poate intra oricine.

| deeeaqq a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Mai sunt și specimene care cred că rămân însărcinate daca și-o trag cu animale sau doar iși bagă degetele pe unde nu trebuie.
Mă rog, nu ține nimeni cont de ce spun/spunem aici, n o să se introducă ca am spus tocmai eu, era doar o părere.

| qq221133 a răspuns:

Sincer asta o sa loveasca tare, dar as zice ca din programa ar trebui scoase obsesiile legate de Romana si Mtematica pentru ca sa fim realisti adica cati din noi suntem informaticieni, sa se predea mai multa civica, arte, istorie, chestii care sa dezvolte gandirea creativa nu bullshit ca EUL LIRIC iei 10 pe el si te duci la capsunarit in Germania, trebuie lucruri gandite in teorie si in practica, doar ca Romania gandeste in cele mai multe ori ca conducatorii pe care ii alege, adica cu posteriorul!