| Mayar a întrebat:

Cum ai prefera sa mori? 2 Optiuni : 1 - Rapid - esti impuscat sa zicem, nu simti durere, doar cateva secunde si apoi mori.
2 - De cancer, mori incet, insa apuci sa iti iei la revedere de la rude si familie.

Mentinez ca in ambele cazuri mori. Nu merge faptul ca "De cancer poate ca exista leac" Am dat exemplu de o boala de care mori incet dar sigur. Ideea e, moarte rapida sau lenta? Fiecare au avantaje si dezavantaje, voi pe care le-ati prefera?
Nu e vorba ca va stabiliti moartea. e doar o intrebare, voi raspundeti in functie de gandirea si sentimentele voastre. Doar un raspuns astept, cu 1 sau 2.

Toti care au dat raspunsuri la subiect vor primi cusiguranta voturi. Funda doar o persoana, dar voturi favorabile sunt pentru toti.winking

Răspuns Câştigător
| Northern a răspuns:

Mai bine e să mori în somn.

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As prefera rapid si sigur

| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Sincer, nu mă tentează niciuna. Fie că e lentă sau rapidă tot tragic e, um...
Dacă mor rapid, o să mă doară mai puţin, da, dar o să fie un şoc pentru toată lumea. Iar ideea că aş începe ziua aia fără să ştiu că o să mor la sfârşitul e chiar...eh. Dacă aş muri lent, bolnavă, atunci ar fi mai multă suferinţă(ca durată) şi pentru mine şi pentru ceilalţi... (să vezi pe cineva bolnav nu-i cel mai minunat lucru).
Deci, practic, alegerea e între tragedie şi suferinţă, iar eu aleg prima variantă.
Tu?
O seară frumoasă!

| RAY a răspuns:

Ma eu nu as vrea sa mor as vrea sa ma intorc in jungla si sa traiesc ca stramosi mei fara tehnologie, mancare otravitoare, sa traiesc fericit cu ei si cu rudele mele apropiate si sa mor fericit, nu as vrea sa mor printre ipocriti numiti oamenii

| Wøodenpints a răspuns:

Rapid.
Mi se pare ceva sinistru să-ți iei la revedere și să-i pregătești pe ceilalți pentru moartea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine naiba își stabilește moartea?

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Un chimist sau cineva care a studiat chimia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Ce relevanță are asta? Doar dacă nu-i place moartea sau vrea să plece mai devreme. Dacă se întâmplă...se întâmplă... mâine poate îl mănâncă un câine, că tot e la modă!

| fadnox a răspuns:

| AndyLavy a răspuns:

Rapid. nu cred ca as rezista sa imi iau la revedere de la cei dragi stiind ca in curand voi muri si vazandu-i pe toti cum sufera. viata este imprevizibila si o prefer asa pana in ultimul moment!

| a răspuns:

Heiii. Doamne Fereste!
Daca ar fi sa aleg, as alege prima varianta. Nu suport durerea.
Nu aleg varianta cu boala, deoarece e este dureros. Doare sa fi bolnav, si doare si cand ii vezi pe cei ce te iubesc ca suferă straight face. Sa mori lent e oribil. Sa simți cum te duci, cum nimic nu are sens. Degeaba iti iei adio, ei tot vor plânge amar. Si pana la urma, tot se vor obișnui fara tine.
Doamne Fereste! Insa nu suport durerea.

| justmebi a răspuns:

Claaar 1. pentru ca : e mai smecher si nu stiu cum ar trai familia\prietenii mei cu ideea ca am cancer si am sa mor.

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Rapida nu suferi chiar atat de rau pe cat suferi la cea lenta.Tu cum ti-ai dori sa mori moarte rapida ca un fulger sau lenta pana mori incet?

| Prietenoasa a răspuns:

Sa mor repede e mai bine.

| Meaningful a răspuns:

Cu tot respectul, asta e ca intrebarea aia cu nebunii si golirea cazii. Cu paharul sau cu galeata?
Nu consider ca este o intrebare pertinenta avand in vedere ca limiteaza cu prea mult spectrul posibilelor cauze ale mortii.
Eu as vrea sa mor in somn, de batranete, la 86 de ani.

| Awwwww a răspuns:

Rapid pentru ca suferi mai putin, chiar daca nu iti iei adio de la cei dragi.

| denrazvan a răspuns:

A doua varianta nu isi are rostul,,, de ce sa iti mai iei ramas bun de la rude daca nu te mai intorci?

| Herr_Wolf_Dragos_1995 a răspuns:

Nimic pe lume nu-i mai sfant
Si mai scump pe acest pamant
Decat sa mori ca luptator
Infasurat in tricolor. As alege o varianta usoara dar pentru un scop adevarat familie sau patrie!