| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Cum ar fi daca in Romania ar aparea partide de extrema dreapta? Ar avea popularitate?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă Porta, da, intoteauna există SS-iști latenți

| AC4S4 a răspuns:

Exista partide de extrema dreapta (PRM).
Aceste partide nu prea au popularitate. Romanii nu se cred superiori, nu au ura pentru un anume popor. As putea spune, de fapt, ca poporul maghiar nu este preferatul lor, dar nu este chiar ura. Romanii nu sunt nici foarte nationalisti.
Eu, ca orientare politica, ma consider de dreapta, insa nu as vota cu un partid extremist. Totusi, un partid de dreapta care sa apere valorile romanesti ar fi bine venit si l-as vota. Avem nevoie de politicieni carora sa le pese de Romania. Cei de la USR nu sunt acest partid (dupa cum multi credeau in 2016). Au demonstrat ca ar arunca imediat traditia la gunoi pentru a accepta "valorile europene".

Răspuns utilizator avertizat