| GulubuntzBudulush a întrebat:

Cum ar fi România, dacă 90% din populație (cu vârsta mai mică de 60 de ani) ar consuma carne doar de sărbători, ocazii speciale și în weekendurile din lunile de vară? Cum ar afecta societatea? Cum s-a schimba situația din țara noastră?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar da faliment niste ferme.

| GulubuntzBudulush explică (pentru suntserios):

Da, dar de pildă, cum s-ar schimba anumite restaurante și chiar fast-fooduri, cum ar fi shaormeriile? Menționez că ar continua să existe consum de carne, dar cu mult mai scăzut.

| suntserios a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Corect.
Ar da faliment si multe restaurante.

| GulubuntzBudulush explică (pentru suntserios):

De ce crezi că ar da faliment foarte multe restaurante? Oare cumva, nu și-ar schimba puțin meniul? Ca să poată continua să atragă un număr destul de ridicat de clienți (menționez că am vorbit numai despre reducerea consumului de carne, dar nu și despre reducerea consumului de pește, ouă sau lactate, în niciun caz n-am vorbit despre trecerea la o dietă vegană sau prea sănătoasă)

| Dismally a răspuns:

Foarte simplu, ar trebui defrisate padurile si distrus habitatul animalelor de acolo pentru a planta mai multe cereale/legume/fructe, care sa acopere necesarul de hrana al populatiei.