| Naspa6969 a întrebat:

Cum as putea sa ma apropii mai mult de Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Sa crezi in el, sa nu uiti de el, sa respecti cele 10 porunci si mai ales sa inveti din Biblie si incearca sa o intelegi pentru a intelege viata spirituala.Tu esti deja aproape de El, trebuie doar sa Il accepti langa tine.

4 răspunsuri:
| aly a răspuns:

Sa crezi in el sa mergi la biserica sa spui rugaciuni sa fi bun cu oamenii din jur
funda?

| Biby a răspuns:

Buna!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumnezeu
Mergi cat mai des la biserica si sa te rogi tot timpul la el.Dar sa nu uiti sa-i multumesti dupa ce iti indeplineste dorinta sau te ajuta.
Sa te spovedesti, sa nu vb urat despre el si sa tii post.
Bye!:-*

| Naspa6969 explică:

Minelissiomo nu este adevarat!

| veronica_3025 a răspuns:

Buna.pot sa iti spun un singur lucru cind te vei simti bine, impacata cu tine atunci esti aproape.si asta poti face daca te rogi si faci fapte bune venite din suflet, chiar daca ti se pare ca nu se merita tu fale si vei vedea ca vei fi rasplatita, te poti duce la biserica sa te rogi duminica.