| ioanacoruga4567 a întrebat:

Cum as putea sa o refuz politicos pe fosta colega cu care am stat 2 ani la camin pe perioada facultatii? Vrea sa impartim din nou aceeasi camera in urmatorul an. Problema e ca in acesti 2 ani am vazut ce caracter are, e genul de persoana care vorbeste mereu urat despre altii, are multe nemultumiri, e usor rautacioasa. Vrea sa stea cu mine in continuare pentru ca s-a obisnuit asa, probabil a vazut ca nu fac prea mult deranj si vrea sa stea cu o persoana cunoscuta, probabil ii vine ei mai ușor (stam cate 4 in camera). Eu sincer nu as vrea sa fac din nou aceeasi greseala, prima data nu am refuzat-o pentru ca am vrut sa fiu draguta, dar acum nu mai vreau si nu stiu cum sa ii spun ca sa nu o fac sa se supere. Mai e si chestia ca atunci cand am stat in al doilea an cu ea deja a inceput sa isi permita unele lucruri față de mine in comparatie cu celelalte colege cu care am stat, imi lua lucruri fara sa imi ceară, uneori mai facea si niste glume de prost gust față de mine cand erau in preajma si celelalte fete si niciodata nu facea astfel de glume cand eram doar noi doua, prindea curaj cand mai era cineva..si am zis ca de acum nu mai vreau sa stau cu ea. Cum as putea sa o refuz fara sa apara probleme?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~fosta colega...e genul de persoana care vorbeste mereu urat despre altii...Cum as putea sa o refuz fara sa apara probleme?~

dacă e așa cum spui, n-ai cum fără "scapi"

| ioanacoruga4567 explică (pentru sierra1):

Adica?

| sierra1 a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Nicicum adică

| ioanacoruga4567 explică (pentru sierra1):

Nu am inteles raspunsul tau, ma rog

| sierra1 a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Ce e așa greu?
Colegă-ta - fiind așa cum spui -refuzând-o, CLAR că o să ai probleme. Adicdă nu scapi de ele. O să te vorbească in toate mediile până o să facă spume. Adică nu scapi (nevorbită)

acum ai ințeles?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui nu în mod politicos.

Răspuns utilizator avertizat