| anonim_4396 a întrebat:

Cum ați caracteriza o persoană care e arogantă din fire dar încearcă să-și țină în frâu aroganța, apelând la diplomație?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Orice om care conștientizează, sau află de la alții că are o parte urâtă și se străduiește să și-o corecteze, nu poate fi decât de lăudat.
Dar de obicei nu prea se întâmplă așa ceva, decât dacă acel om are o motivație foarte puternică pentru a lupta împotriva lui însuși.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Smechera, perfida, ascunsa...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care e arogantă din fire. Cum e aia, arogantă din fire? Adică s-a născut arogantă? Ce înseamnă să fii arogant? Poți să traduci? Ce face o persoană arogantă, cum se manifestă ea, ca să spui că este arogantă, ca să o definești așa?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Perfecta, dar intr-un context nepotrivit.

| Hammurabi a răspuns:

După părerea mea, aroganța nu e o chestie care poate fi "ținută în frâu".
Pentru că, în majoritatea cazurilor, posesorul nici măcar nu e conștient că "deține" așa ceva. laughing
Face parte din caracterul lui. E felul lui de a fi, obținut de-a lungul existenței.
(excepție fac cei care fac pe aroganții intenționat, fără să-i caracterizeze așa ceva; pentru că există și așa ceva)

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Dar ce părere ai despre cei care o conștientizează dar încearcă să nu se lase conduși de ea și încearcă să fie modești?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice om care conștientizează, sau află de la alții că are o parte urâtă și se străduiește să și-o corecteze, nu poate fi decât de lăudat.
Dar de obicei nu prea se întâmplă așa ceva, decât dacă acel om are o motivație foarte puternică pentru a lupta împotriva lui însuși.

| RxTx a răspuns:

Bravo lui
Eu sunt bulangiu nenorocit...
In toate felurile nu poti gasi un lucru bun la mine

Dar datorita faptului ca sunt crestin incerc sa traiesc o viata mai curata

Mai am mult pâna a fi identic cu Domnul Isus

Dar incerc zi de zi sa calc eul meu obraznic si sa devin tot mai modest

Uneori imi iese alte ori mai scapă personalitatea mea colerică