| RAY a întrebat:

Cum ati devenit vegetarieni? Ce v-a determinat?

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

In primul rand mila si compasiunea pentru animale, in al doilea rand organismul meu nu tolerează proteina animala. In urma cu 22 de ani am renuntat la carne, dar fara prea mari rezultate, iar in urma cu 12 ani am renunțat si la lapte si oua. De vreo 5 ani nu mai consum nici miere. Am de gând sa scot si îmbrăcămintea si încălțămintea din piele. Cine are voința poate sa devina vegetarian.

| TheGentleman a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Mierea provine din polen/nectar. Adică de la plante. Așa că...

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TheGentleman):

Da dar se formează in corpul albinei prin reactia salivei, si a sucurilor gastrice asupra polenui si nectarului.

| TheGentleman a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Și ce are? Pe acest principiu, nu mai facem baie în mare că acolo fac s3x peștii

| radu32 a răspuns:

Nu uita ca suntem omnivori, mancam atat carne cat si legume / fructe, daca trebuia sa mancam dear legume / fructe era alta problema. Animalele nu mai sufera, sunt "omeneste" puse la "tocat", e o idologie scoasa de cineva... cu vreo problema legat de carne. Nu papi carne dezvolti deficituri fel de fel, fierce, nutrient si a.m.d. Nu-I condemn caci toting aveam liberal alegere!

| Laurentiu2212 a răspuns:

Faptul ca animalele sunt fiinte la fel ca noi si pentru ca nu e la fel de buna pentru organism cum sunt legumele sau fructele