| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati reactiona daca ati afla ca cel mai bun prieten de acelasi sex este indragostit de voi?

Răspuns Câştigător
| ălkjmhgf a răspuns:

I-aș explica că nu am aceeași orientare. Aș ajuta-o să trecă peste această dorință și să se reorienteze asupra altcuiva. Nu aș schimba nimic în prietenia noastră, atâta timp cât nu ar arăta ceea ce simte față de mine și ar încerca să schimbe acest aspect. Dacă nu vrea să renunțe la această "îndrăgosteală", aș alege să mă îndepărtez de ea.

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca mi-e amic,, ii voi explica ca eu mie imi plac fetele si nu vreau sa aud de nicio culoare de planurile lui si as rupe incet legatura cu el, cine stie ce ganduri are nebunul apoi,, daca eu accept sa mai fiu prieten cu el/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Îl pui în friendzone rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ce 'friendzone',, ca rup orice legatura cu el, dar n-o voi face in mod brutal, nu il denigrez... pur si simplu rup legatura totala cu el.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce rău ești.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ce rost ar avea sa fii prieten cu unul care are o alta orientare decat a ta ( nu asta ar fi problema, daca n-as stii ar fi ok), daca el crede ca tu ii vei da sperante/

| T0T a răspuns:

Probabil nu aș mai fi prieten cu el ca să nu aibă speranțe.

| LoveSleep a răspuns:

I-aș suge-o.

| Mayhem666 a răspuns:

Probabil as fi putin socat, si cam atat.

| justanotheruser99 a răspuns:

Cred ca i-as explica intr-un mod delicat cum stau lucrurile. Si i-as spune ca nu vreau sa imi schimb orientarea sexuala. Daca chiar vrea, am putea ramane prietene, cat timp nu atenteaza asupra mea laughing Glumesc. Tinand cont ca s-ar presupune sa imi fie cea mai buna prietena, poate as incerca sa-i gasesc pe cineva big grin
Daca nici asa nu merge, as indeparta-o incet de mine.

| Deaad a răspuns:

Mi s-ar activa o anxietate puternica si un sentiment de repulsie si l-as indeparta imediat.

| Dorotheea21 a răspuns:

Eu am reactionat exact cum nu trebuia...
Poate de asta acum sunt la cealalta extrema, foarte refractara la orice relatie de tip lgbt.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Poti sa imi detaliezi,, daca te-as ruga?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ai voie sa ma rogi.
Iti aduci aminte ce ti-am cerut sa faci?
Stiu ca nu sunt usor de uitat, dar fa un efort, altfel am sa te blochez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rup toate legaturile cu el

| August99 a răspuns:

Mi s-a intamplat asta deja... de cand mi-a zis parca nu mai am chef deloc de ea.

| TonySchwann a răspuns:

I-aș spune că și mie îmi place de el(dacă îmi place de el)