| 777osky a întrebat:

Hey,este corect ca un profesor să îți pună doar ție nota 4 din cauza că nu ai avut o lecție în caiet la fel ca jumate de clasă, eu am primit un 4 iar jumate de clasă nu.Mi se pare incorect faptul că eu am lipsit la oră din cauză că doamna diriginta m-a luat de la ora pe mine și încă 10 copii din cauza unui proiect.Profesoara nu vrea să îmi schimbe nota.Ce să fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal sa fii notat cu 4 pentru ca doar pe tine a vrut sa te asculte si doar tu ai fost ghinionistul.
Nu are nici o importanta ca ti s epare tie ca-i incorect, odata ce regulamentul scolar spune ca profesorul are voie sa te noteze atunci acnd nu sti sau nu-ti afci temele, cu nota care el considera ca o meriti.
Lipsind de la ora aveai obligatia sa-ti iei noua predare de la colegi, daca nu ai facut-o atunci este vina ta si numai a ta.

| mODIN a răspuns:

Ce sa faci? Sa iti iei lectiile data viitoare, aia sa faci! Ce relevanta are ca si altii aveau o lectie lipsa in toata chestia?

| Standt a răspuns:

Hmmmm, vrei sa moara si capra vecinului.
Trebuia sa te interesezi la colegi ce teme ai de facut.