| PastilutaDeMenta a întrebat:

Cum credeti ca pot fi numiti oamenii care vad accidente (de orice natura). Se pot numi ``norocosi``, sau cum credeti. Pot ei invata ceva din ceea ce vad?

1 răspuns:
| Graphee a răspuns:

- Nu cred că eşti norocos când vezi accidente, de exemplu, să vezi un om care a avut parte de un ghinion nefericit (îs multe accidente în care sunt şi morţi, din păcate) *mă refer la cele în care implică transporturi*. Iar cu învăţatul din aceste cazuri, depinde de caracterul persoanei, dacă este conştiincios, cu siguranţă va învăţa cum să nu treacă prin aceste accident. Dacă nu, 'trece nepăsător mai departe'.

Numai bine.