| UnBroken2016 a întrebat:

Cum credeti ca s a ajuns in ziua de azi ca de la o ciutanca de 12 ani pana la un mos de 70 de ani, toti sa fie 100% siguri ca un baiat e de 100 de ori mai obsedat de sex decat o fata? Nu conteaza varsta, fie el 15 ani sau 50. Serios, daca cineva care nu stie mai nimic citeste raspunsurile de pe site-ul asta ramane cu impresia ca baietii se gandesc la sex 24/7 si fetele ( fiinte mitice ) vor doar sa fie sarutate si atat, ele nu stiu / nu vor sex deloc. E oare pentru ca baietii vorbesc mult mai deschis despre sex? Sau ca fac mai multe glume despre sex? Ce sa fie oare? Sau incepe cu prostia ca baiatul e cel care aduce vorba de sex intr o relatie ( de multe ori, nu ca doar el ), chiar daca fata vrea se intampla sa nu zica nimic pentru ca e mai bine sa para el "obsedatul" de sex si nu ea?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca-si merita titlul din moment ce eu pana acum am auzit nenumarate relatii terminate din cauza ca fata nu voia sa faca sex. Nu am auzit niciuna terminata din faptul ca fata voia si baiatul nu. Sa nu mai zic ca si pe retelele de socializare, altceva eu nu vad de la ei decat `ce buna e aia, ce as...` `chem fete la mine sa ne ``uitam la un film`` `. Si multe de acest fel. Nu zic ca toti sunt asa, ba chiar am avut norocul de cativa parteneri zdraveni la cap care mai vedeau si altceva in fata ochilor decat vagin.

| UnBroken2016 explică (pentru Adry05):

Multi prosti fac asta ca sa para mai interesanti, mai "macho". Daca toti baietii pun maine in loc de `chem fete la mine sa ne ` sa zicem " mama, am inceput sa citesc Dostoievski si nu ma pot opri, e prea bun" cred ca toti ar rade. Fie fete sau baieti, toti ar rade. E ca si atunci cand tu ai un Nokia si restul au iphone 12, scazi la nivelul celor din jurul tau.

| UnBroken2016 explică (pentru Adry05):

Sa nu mai zic de faptul ca aia care pun rahaturile scrise de tine sunt aia care nu fac asta laughing. Cum am zis, vor doar sa para mai interesanti.

| Adry05 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Stiu asta, dar ti-am spus doar din ce cauza le-a fost treptat atribuit acest titlu. Ti-am raspuns la intrebare big grin Lipsa logicii lor o stiu eu deja.

| Celcareajuta a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cine are Nokia acum e mai retardat decat aia care nu au telefon. But I see your point and I agree!

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, chiar este dovedit stiintific ca baietii se gandesc mai mult la sex decat fetele!

Uite aici un site medical care vorbeste taman de problema asta:
http://www.webmd.com/sex/features/sex-drive-how-do-men-women-compare

| Drimmero a răspuns:

Omul prin asta se reproduce, e absolut normal sa mai aduci vorba de sex. E o conceptie bolnava de-a lor/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti.a venit, omule? Nu.ti amintesti, cand toti ardeau in focurile examenului, ca eu ma gandeam la sex? Ciudato! mi.ai zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am sa-ti las un link, sper sa te lamureasca:http://m.sfatulmedicului.ro/......e_5647,cat despre 'ciutanca de 12 ani si mosu' de 70' nu comentez...parerile lor ...si nici'de unde' au aparut ele :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile au o frica, aceea de a nu fi considerate tarfe.
Se exclud cele care care sunt deja.
Bafta.

| UzOm a răspuns:

Șefuleeeeee, te-a părăsit iubita? laughing

Legat de subiect, nu toți bărbații se gândesc la sex. De exemplu, eu prefer să mă gândesc la viitorul meu într-o anumită carieră și să mă distrez cu lucrurile care-mi plac cel mai mult.
Ăia care se gândesc mai tot timpul la sex sunt frustrați sexual.
Oricum UnBroken, să ai norocul de a da peste o divorțată de 30-35 de ani. Să vezi cât chef de sex o să aibă. laughing

| UnBroken2016 explică (pentru UzOm):

Inca nu laughing, nu pot vorbi despre viitor.

| LiveTheMoments a răspuns:

Nu cred ca e asa oricare membru din relatie poate sa fie "obsedat"de sex!
Depinde care-i mai tupeist