| laurentiu_9256 a întrebat:

Cum e in clasa a VIII-a? E frumoasa din punct de vedere al materiilor? Sau trebuie sa inveti fara oprire.Eu imi fac teme cam in 2 ore.Ar trebui sa perseverez? Cum vor fi examenele? Astept raspunsuri!

1 răspuns:
| Kitty a răspuns:

Clasa a 8-a mi s-a parut mai usoara decat a 7-a. Examenele nu sunt asa grele, dar bineinteles ca trebuie sa inveti ca sa nu ti se para asa. Semestrul al doilea a fost muult mai frumos decat primul(in afara de examene). Profesorii se comportau altfel cu noi, era cu totul o alta atmosfera. La note erau un pic mai generosi. Au fost destul de triste ultimele saptamani(mai ales ca eu nu am mai dat pe la scoala decat o zi, doualaughing ). Cu temele ce pot sa zic. ca si in ceilalti ani, nu este nimic deosebit din acest punct de vedere, aa, sunt mai putine lucruri de invatat intr-a 8 la romana si mate decat anul trecut.