| anonim_4396 a întrebat:

Cum e posibil ca manelele sa fie "apreciate" de atata lume? e o muzica groaznica!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Maneaua e muzica care iti da viata mai omule, nu toate sunt reusite dar unele au calitatea lor.

| ionutzul31 a răspuns:

Nu vreau sa par ipocrit, dar muzica nu se imparte in: house, hip-hop, popcorn, dance etc.
Muzica se imparte doar in muzica buna si muzica naspa.Nici eu nu prea sunt un fan al manelelor, dar sunt unele foarte reusite.

| bloodyhell a răspuns:

Manelele nu pot fi considerate muzica sau un gen de muzica sunteti varza vai de capul vostru daca chiar va ganditi ca asta e muzica.

| a răspuns:

Este adevarat ca pentru unii oamneni(si eu) manelele sunt cea mai enervanta muzica, insa sunt si oameni care apreciaza acest gen. noi nu avem dreptul sa ii criticam, insa ne putem spune oricand parerea fara sa ii jignim(nu iti fa grija ca nu spun ca tu ai facut asta). multi oameni se isi exteriorizeaza sentimentele prin muzica, si se pare ca manele sunt o muzica relaxanta pentru unii. sper ca acum ai inteles. o zi buna!

| magmasword a răspuns:

De acord... nu imi place nici macar una...

| magmasword a răspuns:

Ma gandesc... de ce s-au "inventat"?