| betty17 a întrebat:

Cum e posibil sa primesti de la un bancomat o bancnota falsa de 10 lei? Ieri cand am scos 30 de lei, era una falsa, fara penita aia aurie.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca era falsa. Bancnotele de 10 lei au avut 2 emisiuni, in 2005 si 2008.

mira
| mira a răspuns:

Anunta evenimentul la banca.

| Dismally a răspuns:

Nu este falsa, e doar versiunea veche a bancnotei.

| ywar a răspuns:

Este foarte simplu - responsabilitatea personalului care lucreaza cu cash sau a celui care transporta valori este 0. In plus din cate stiu eu numerarul nu se controleaza de fiecare data...
Parerea mea. Du-te si tu la banca si spune asta. Nu stim daca o sa te creada cineva dar merita incercat... Bafta!