| Mario1994 a întrebat:

Cum e traiul in Ungaria? Cum sunt salariile la ei? Au autostrazi, spitale? Conditii mai bune ca la noi? Spune-mi, sa imi zica cineva ungur.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ca as fi ungur, dar sunt niste informatii la indemana oricui...

salariul mimin e cu vreo 20-30euro mai multa ca la noi insa cel mediu e cu vreo 150 euro mai mare.

Autostrazi au destul, cel putin in punctele importante ale tarii ajungi repede si mai in siguranta decat in Ro.

| Mario1994 explică (pentru suntserios):

Înțeleg. happy Si eu am auzit niște povești. Salariile sunt mari la ei, ai multe posibilități, au multe autostrăzi, sunt mii de spitale și mai puține biserici. E alta cultura la ei, sunt legi bune. Romania e singura tara cea mai saraca. E vai de noi. As invata limba maghiara si sa ma mut in Ungaria ca sa duc o viata mai buna. Dar mi se pare ca e grea limba maghiara.

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Dar de ce in Ungaria, vezi mai departe

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Cel mai important: sunt puține biserici!

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Da, asa e. Nu ca la noi, cum vezi o gramada de biserici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Astea au nenorocit țara...