| troleibuz a întrebat:

Cum e viata voastra de cand cu pandemia? S-a schimbat considerabil sau e tot la fel? Cum credeti ca o sa fie viata peste un an?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E o viata cvazi-normala, pana la normal mai sunt niste hopuri pentru a reveni la cum era. Nu stiu daca considerabil s-a schimbat dar sunt schimbari, imi lipsesc anumite persoane cu care eram mai mereu unul in prezenta altuia. O alta chestie legata de pandemie e frecventa tunsului, daca inainte de pandemie ma tundeam la maxim 1 luna, acum am rarit treaba asta, frizeriile sunt full si au restrictii, in orice zi m-as duce la orice ora sunt pline si au restrictii, stai cu orele si mi-am incercat chiar norocul asta acasa, in viata mea n-am crezut ca voi ajunge sa ma tund bine cu forma, am fost socat de cata pricepere am avut, bateam la pariu cu oricine ca imi voi ridica ceafa, ori imi dau o gaura pe undeva si voi fi nevoit sa-l dau jos de tot ca sa fie uniform dar spre surprinderea mea am fost aproximativ tuns ca la un salon de tuns. Tot in pandemia asta am rarit tunsoarea si am decis sa-mi las parul mare, lucru care era exclus sa se intample dincolo de pandemie, am trecut prin diferite modificari de look-uri, de la par mare la chelie si de la chelie la par mare, pot sa zic ca a fost ceva experimental. Cred ca undeva la 80% am avut si virusul luat avand simptome, am stat si la izolare 2 saptamani, a fost o perioada a experientelor, toate au fost diferite in anul asta, insa eu unul am ramas acelasi, fac aceleasi lucruri si sunt pozitiv in toata treaba asta, am speranta ca in maxim 1 an toata nebunia asta se va duce, deja a venit valul 3 si o pandemie tine in jur de 4 valuri, deci cam inca 1 an si usor-usor dar sigur lucrurile vor reveni la normal.

| troleibuz explică (pentru Drimmero):

Persoane imi lipsesc si mie. Prietenii mei de cand lucreaza de acasa sunt mai stresati si au mai mult de lucru decat inainte

| Drimmero a răspuns (pentru troleibuz):

Da, e o perioada care ii incarca pe toti mai mult decat inainte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De cand cu pandemia... mai nimic, mai bine zis cu avansarea in viata, in timp... in responsabilitati. Ca este si pandemia aici, probabil coincidenta.

| CostinAlamariu a răspuns:

Greu de zis. Normal ca nu e la fel dar nu-mi dau seama daca e mai buna sau mai rea.
Peste un an am speranta sa fie mai buna happy

| oglindasultanului a răspuns:

Prin ce probleme trec eu, nu e chiar modu in care sunt afectata de "pandemie".

| Nirvanaaa a răspuns:

E cam la fel. Ba chiar mai grea, ca de când cu pandemia a crescut și volumul de munca laughing. In rest cam aceleași lucruri, nu făceam altceva deosebit. Cum o văd peste un an? La cursuri la facultate, pe online laughing.

| NotNamed a răspuns:

S-a schimbat considerabil. Am descoperit noi pasiuni, am avut mai mult timp liber si asta m.a facut sa reflectez mai mult asupra mea.

| UnDiavol a răspuns:

Am loata de 2 ori amenda azi din cauza la nebuni ăștia doi ba frate eu am văzută copii la viața mea dar nu ca ăștia ma Jur ca zici ca sunt sadici frate sa va spun ce-mi fac mie ăștia de fiecare data frate

Fii atent ieu ies afara cu ei la iau dulciu le fac toate poftele numai sa fie ei fericiti la zic ba stați cuminți nu vreau nimic de la voi stați cumințit iei ce face frate azi ăla mic mi-a zis in Turceste bag ceva in mama ta și nu este prima oară i-am zis te zic lui taiacatu vorbește frumos i-am dus la Mecdonals copii na am zis și eu săi scot afara ba frate zici ca sunt indieni ba se bate cu toți copii de acolo se legea lumea de mine din cauza lor i-am zis lui ăla mai mare Serdal așa îl cheamă nu mai face ma așa ce ai vezi ești mai mare numai înjura și ăla bag ceva in mata mi-a zis mama mi-a făcut așa nervi am zis lasă sunt mici azi am loata amenda de 2 ori frate de 2 ori mam statutara de pisicopati ăștia doi ba frate eu am văzută copii da nu ca ăștia ăla mi-a loat Telefonul zic dal înapoi am ceva important pe el dacă îl ștergi te spun lui maicata ba se uita în ochi mei și la dat de pământ mama mi-a venit niște nervi sti cum pe luna îl torpilare dacă ștergea poza aia Handicapti frate copii ăștia ba eu am văzut copii da ni ca stia doi frate mereu zic lasă ca sunt mici dar ce mici frate ăștia are niște vorbe demi pune capac sti ce vorbe au mama mama și nu se terminată aicia stai sa vezi am mers cu ei in parc copii na săi scot in parc de unde frate se bate cu toți copii de acolo nu poți pleca nica ieri cu ei frate azi ăla mic Mi-a rupt masca cred ca 4 ori mi-am loat masca și o rupea zic alta nu am da-o înapoi nu face așa nimic frate vorbesc cu pereți la trecere de pieton sa treacă pe roșu frate nu altceva îi tin de mâna de geba frate sadici ba sadici nu mai ies in viața mea afara cu ăștia sa iasă masa și tasu gata mi-a ajuns

| OfffViataViata9 a răspuns:

Oribil, m-am îngrășat și am dat într-o mini depresie
https://discord.gg/kQhm7sNH